Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Macaulay Culkin

Evde Tek Başına 2
Macaulay Culkin profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.7/ 10
611 oy
709 kullanıcının favorisi

Macaulay Culkin

ABD

26 Ağustos 1980

Biyografisi

Evde Tek Başına' filmleriyle hafızamıza kazınan ve canlandırdığı 'haylaz çocuk' karakteri ile ebeveynleri korkutan ABD'li sinema sanatçısı Macaulay Culkin, çocuk yaşta yakaladığı şöhretin ağırlığını taşıyamadı. Bu filmle birlikte milyonlarca dolar para kazanan Culkin, rol aldığı filmlerle değil skandalları ile gündeme gelerek hayranlarını hayal kırıklığına uğrattı.

Babasına Dava Açtı


Shirley Temple'dan bu yana gelmiş en ünlü çocuk oyuncusuydu Culkin. Müthiş saygı görüyordu. 10 yaşında yakaladığı şöhret gördüğü aşırı ilgi başını döndürdü. Çok küçük yaşta ulaştığı ün, Culkin'e hiç yaramadı. 13 yaşında film başına 8 milyon dolar almaya başladı. Kazandığı büyük paralara rağmen 14 yaşına bastığında hayatı paramparça olmuştu. Culkin, anne ve babasının geçimsizliği, bunun yol açtığı alkol problemi sebebi ile son derece zor ve mutsuz bir dönem geçirdi. 'Evde Tek Başına' serisinin 3. filmini 14 yaşında yapan Culkin, parasının kontrolünü kendi eline almak için babasına karşı açtığı davayı da kazanmıştır.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster

Popüler Yorumlar

Milenaa (Efsane) | 18 Kasım 2011, 18:37

Keşke çoçukluğunda olduğu gibi saf ve temiz olarak kalabilseymiş.Ama küçük yaşta okadar ilgiyi görünce şımarması doğal keşke ailesi daha sağlam yaklaşsaydı ona.(yabancı ülkedeki aileler pek bağlı olmuyolar birbirlerine çoçuklar belli bi yaştan sonra yeni dünyalar kuruyolar kendilerine her türlü aşırılığa kaçıyolar ve onlara göre çokta normal.Neyseki bizde öyle değil.Bazen onların yaşantılarına özenirim,filmlerde oturdukları yerler,evler çok hoşuma gider,noel gelince şehrin ve evlerin kar eşliğinde süslenmiş olması,cadılar bayramındaki,komik ve korkunç kıyafetler giymeleri hoşuma gider ama işte aşırıya kaçmak bana göre değil;)türk ve müslüman olduğuma hep şükretmişimdir.Çok konuştum ;)paranın esiri olup dağıtmasaydı kendisini, yolu açıktı bence çünkü çok başarılıydı.

0
7
yiihaaa (Amatör) | 7 Temmuz 2012, 14:46

iyi bir oyuncu fakat hüzünlü bir yaşam...

0
6

Tüm yorumlar (192)

Avatar
egeedipkurt (Profesyonel) | 5 Aralık 2016, 21:36

çocukken çok iyiydi büyüdükçe bozuldu maalesef

Cevap Yaz
0
0
sinemacyz (Figuran) | 6 Ocak 2016, 17:46

eğer bir insan çocuk oyuncuysa ailenin onu doğru yönde yönlendirmesi gerekir .ama bu maalesef olmadı ...

Cevap Yaz
0
1
sinecngz (Dublör) | 26 Ağustos 2015, 18:03

Bizdeki sezercik gibi bu da cocuk yasta söhret olmanın yükünü kaldıramamış yazık..

Cevap Yaz
1
1
Ramanda (Figuran) | 26 Ağustos 2015, 16:53

Evde tek başından sonra fazla tanınmayan oyuncu bence.

Cevap Yaz
1
0
DowneyJr (Dublör) | 26 Ağustos 2015, 01:41

elijah wood gibi olabilirdi.. yazık oldu

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz