Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

John Candy

Evde Tek Başına
John Candy profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.0/ 10
44 oy
27 kullanıcının favorisi

John Candy

Kanada

31 Ekim 1950

4 Mart 1994

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster

Tüm yorumlar (4)

Avatar
gazihanbora (Amatör) | 8 Nisan 2017, 00:49

Bir daha bulamayacağımız adamlardan. Çok ama çok büyük bir komedyendi. Sadece yüz ifadesiyle bile tüm mevzuyu size yedirecek kadar yetenekli, güzel bir abimizdi. Polka Kralı Gus Polinski'yi canlandırdığı ''Home Alone'' serisinin ilk filmi aile komedisinin zirvesidir. Keza efsanevi Del Griffith karakterine hayat verdiği ''Planes, Trains & Automobiles'' de gelmiş geçmiş en iyi yol filmidir.

Daha bunun Once Upon a Crime'i, Cool Runnings'i, Uncle Buck'ı, Canadian Bacon'ı, Only the Lonely'si, Brewster Millions'u felan var. Say say bitmez anlayacağınız. Rol aldığı her filmde ışıkları direkt olarak üzerine çekiyor. Ve bunu yaparken seyirciyle arasındaki o samimiyeti hiç bozmuyor.

Tıpkı filmlerindeki rolleri gibi gerçek hayatta da şeker gibi biriymiş kendisi. Artık hatıralarda yaşıyor olsa da; onu tanıyanların verdiği demeçlerden gerçekten çok iyi kalpli bir adam olduğunu bugünlerden bakarken bile görmek zor değil. Oldukça genç yaşta vefat etti. Kalp krizi konusunda aileden gelen bir yatkınlık da varmış zaten. Yakın arkadaşı Catherine O'Hara'nın Candy'nin cenaze törenindeki konuşması ağlatacak cinsten. Gözlerim ıslanmadı dersem de yalan olur.

10 üzerinden 11'lik bir adam. Öyle işte.

Cevap Yaz
0
0
salyaz (Profesyonel) | 3 Şubat 2014, 22:39

Çok erken kaybedilen bir yıldız, Dan Akyrod ile harika işlere imza attı, yaşasaydı bir çok filmde görmeye devam edecektik.

Cevap Yaz
0
1
tucobenedicto (Artist) | 10 Mayıs 2011, 04:41

evet öldüğünü bende yeni öğrendim....steve martin'le oynadığı filmde kendisine çok gülmüştüm...ruhu şaad olsun

Cevap Yaz
0
1
mehmet93 (Artist) | 5 Ocak 2011, 20:23

80'lerin ikinci yarısında yıldızı parlayan Kanada'lı oyuncu.Kariyerinin zirvesine çıktığında hayata gözlerini yumması, sinemaseverler için büyük kayıp olsa gerek..john Hughes'un Planes,Trains and Automobiles ve Uncle Buck filmlerinde de başrol oynadı.Oyunculuğunu fazlasıyla beğeniyorum..

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz