Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Courtney Love

Man On The Moon Fragmanı
Courtney Love profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.7/ 10
75 oy
39 kullanıcının favorisi

Courtney Love

ABD

9 Temmuz 1964

Biyografisi

Courtney Michelle Love (9 Temmuz 1964), ABD'li müzisyen ve aktris.

Oregon'da doğan sanatçının beş yaşında iken annesi babası ayrılmıştır. 16 yaşında kendi başına yaşamaya başlamış ve dünyanın çeşitli yerlerinde (Portland, Japonya, Tayvan, Guam ve Alaska) striptiz yaparak hayatıni kazanmıştır. 1987'de Alex Cox'un Straight To Hell fiminde rol aldı ve müziğe kesin dönüş yaptı. 1991'de grubu Hole ilk albümü Pretty on the inside'ı çıkardı.

Kurt Cobain ile 1989 da bir konserde tanışmış, 1991 gibi ilişkileri başlamış ve 24 Şubat 1992'de Nirvana'nın Avustralya turu öncesi Hawaii'de Waikiki Plajı'nda evlenmişlerdir. Aynı yılın Ağustos 18'inde kızları Frances Bean doğdu. Nirvana'dan evvel anlaşma yaptığı Geffen Records'la, başarılı Live through this albümünün çıkmasından 4 gün önce, 5 nisan 1994 te kocası Kurt Cobain intihar etti. Kurt'ün ölümünün sebebinin Courtney olduğu birçok Nirvana hayranları tarafından öne sürülüyor.

1994 yılı Nisan ayında yüksek dozda uyuşturucu alarak intihar eden Kurt Cobain, ölümünün ardından pek çok soru işareti bırakmıştır. Cobain'in uyuşturucu bağımlılığı bir gerçek olsa da ölümünün ardından eşi Courtney Love'ı da kuşku ardında bırakan bazı komplo teorileri gündeme gelmiştir. Bunlardan en çok bilineni Cobain'in kanında bir insanı öldürmeye yetecek dozdan çok daha yüksek miktarda eroin bulunmasıdır. Cobain öldürücü dozun üç katı eroin ve pompalı tüfekle ağzına ateş edilmiş bir şekilde bulundu. Bunları kendi kendine yapması mümkün değildi. Bıraktığı veda mektubunun sonunda Country Love'un el yazısı ile yazdığı yazılar bulunmuştur. Konu aydınlığa kavuşmuş değildir.

Bu dönemden sonra medyanın ilgisini çeken Courtney Love birçok filmde oynadı. Kalabalık bir sevgili listesi oldu; bazıları Smashing Pumpkins'den Billy Corgan, FaithNo More'dan Roddy Bottum'dır.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster
Tüm yorumlar (14)
Avatar
tarsuss (Jön) | 12 Ocak 2014, 00:34

Yazık ediyorlar sana Courtney valla. Hole'u da seviyorum senide seviyorum. Düşmanlığımda yok sana bide en bana en hoş gelen bayanlardan birisin. Awful olsun Doll Parts olsun.

Cevap Yaz
0
0
Beethoven (Amatör) | 9 Temmuz 2013, 12:58

Kurt Cobain'i mahvettin.kara yerin dibine doğ.

Cevap Yaz
0
0
perlisa903 (Figuran) | 24 Ağustos 2011, 19:11

bi çeşit yaratıksın sen courtney, güzel değilsin yetenekli değilsin yalancısın! kurt cobain'i hayatından kızından grubundan hayranlarından aldın, onu öldürdüğün yetmedi hala susuyosun hala pislik gibi davranıyosun insan mısın sen ya.

Cevap Yaz
1
3
tarsuss (Jön) | 23 Haziran 2011, 17:47

Groupie. Punk-rock'un alternative-rock'a doğru gittiği dönemi. Müzik tarzı her ne kadar değişsede, değişmeyen tek şey arka planda kalan groupielerdir. Şanslı olan groupieler efsane olmuş rock starlarla ile evlenir, kimileri fotoğrafını çeker, kimilerinin rock starlardan çocuğu olur ama kimileri de müziğin karanlık dünyasında adını çok fazla duyuramadan kaybolur gider. Sid and Nancy'de de oynamış;o da başka şanslı hatta şansız groupie hikayesi.
Courtney Love şanslı olanlardandı. Efsane olmuş alternative-rock grubu Nirvana'nın solisti Kurt Cobain'i alma hakkına sahip oldu. Ve müzik tarihinin yeni Yoko Ono'su olmaya aday geldi böylelikle. (Başarılı-başarısız olabilseler de her müziğin arkasında bir kadın vardır. Lennon'u Lennon yaratan Yoko; Rolling Stones'u ayırabilecek noktaya gelen Faithfull vs.) Müzik tarihinde sevilmeyen elemandır kendisi.
Hole'un solistidir. Kendisinde her zaman bir punk-alternaitve olayını yakıştırmışımdır aslında, beklenilir. Courtney Love'a karşı bir düşmanlığım yoktur, çünkü koyu bir Nirvana hayranı değilimdir. (popülerliğin etkisi) Zaten punk-alternative olayına çok fazla yaklaşamamışımdır. Punk'u benim gözümde Who başlatmış, Se x Pistols'da bitirmiştir.

Cevap Yaz
0
0
lovethefilms (Dublör) | 26 Mart 2011, 20:19

kızının velayetını kaybedınce bılemı aklın basına gelmedı,hıc mı uzulmedın onu bızden aldıgın ıcın hı?
mutlumusun lanet olası uyusturucunla sımdı? mutlumusun kanlı elınle!
unutma courtney,sen onu oldurdun ama,ınsanların sana olan sevgısıde onla beraber öldü.
sımdı sıra senın ölümünde
die courntey die!!

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz