Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Ülkü Duru

Eşkıya fragmanı
Ülkü Duru profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.0/ 10
61 oy
18 kullanıcının favorisi

Ülkü Duru

Türkiye

Bu bilgi mevcut değildir.

Biyografisi

Ülkü Duru (tam adı Ülkü Duru Gökseven), Türk oyuncu. Özellikle Eşkıya filmi ve Aliye dizisindeki Nusret karakteriyle tanınır.

Saint Pulchery ve Dame de Sion mezunudur. Beş yaşındayken, Belediye Konservatuarı Bale bölümüne başladı. Sonrasında, okuluna devam etmekteyken konservatuarın tiyatro bölümünü bitirdi.

İstanbul Devlet Tiyatrosu oyuncusudur. 1998 yılında sert bir öğretmeni oynadığı Miss Margarida Yöntemi oyununu sırasında bir seyircinin kendisine tokat atması, çeşitli tartışmalara yol açtı. İstanbul Devlet Tiyatrosunda Yangın Duası ve Kır oyunlarında oynamaya devam etmektedir.

Son olarak, Yangın Duası oyununun da yazarı ve oyuncusu olan Berkun Oya\'nın yönettiği İyi Seneler - Londra filminde, Zuhal Olcay\'la başrolleri paylaşmıştır.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster

Tüm yorumlar (6)

Avatar
BaRDaS (Profesyonel) | 21 Ağustos 2013, 13:23

Aliye dizisinden hatırladığım kaliteli oyuncu.

Cevap Yaz
0
1
Crocodilemre (Dublör) | 5 Şubat 2011, 21:40

Göz aşinalığımın olduğu ama ismini hatırlamakta hep zorlandığım bir oyuncudur . Çok fazla ekran ve sahnelerde görmediğim için çok da yorum yapmak istemiyorum . Bugün Vahşet Tanrısı adlı oyunda izleme fırsatım oldu yine kendisini . Gayet başarılı bir oyuncu olduğunu öğrenmiş oldum böylece , performansı gerçekten çok etkiledi beni ama sahnedeki en parlak isim de değildi hani . Hep kendi halinde iyi bir oyuncu olarak hatırlayacağım ve  ismini hep " yaaa şeydi şeydi dur aklıma gelcek ama neydi neydi ..." cümlelerle anlatmaya çalışacağım sanırsam .

Cevap Yaz
0
0
cassini1905 (Jön) | 2 Ekim 2010, 15:57

Birkaç yerde ufak tefek rollerde görüp göz aşinalığım oluşmuştu ancak Aliye dizisiyle net bi şekilde tanıma imkanım oldu, gerçekten sinema ve dizi dünyamızın başarılı isimlerinden kendisi.

Cevap Yaz
0
0
scarlettj (Efsane) | 22 Mayıs 2010, 17:46

Kendisini samanyolu isimli dizide canlandırdığı Didar karakteri ile tanıdım.Bunun yanısıra kaygısızlarda Terbiye ve Aliye de Nusret karakterleri aklımda kalan başarılı oyunculukları.Çok yalın ve doğal bir oyunculuğu var.Beğenerek takip ediyorum.

Cevap Yaz
0
0
jeekepy (Jön) | 2 Ağustos 2009, 17:10

iyi bir oyuncu iyi seneler londra da çok iyi bir oyunculuk göstermiş...

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz