Okan Selvi

8,3 109 oy

Okan Selvi Biyografi

Okan Selvi, tiyatro ve dizi oyuncusu.

16 şubat 1967 tarihinde Gümüşhane'de doğdu. Aslında içindeki tiyatro sevgisini ve oyunculuk yeteneğini keşfetmesi biraz uzun sürmüştü.Neyse ki günün birinde olması gereken oldu ve kendisini tiyatro sahnelerinde buldu. Uzun yıllar tiyatro oyunculuğu ve tiyatro eğitmenliği yapan Selvi aynı zamanda dizi ve filmlerde de rol almıştır.

Rol aldığı ilk televizyon dizisi "Kaygısızlar"dır. Ancak ününü 7 Numara dizisindeki Haydar rolüyle kazandı. 2000-2003 yıllarında hepimizin beğeniyle izlediği dizi ne yazık ki son buldu ama Okan Selvi başka dizi ve film projeleriyle ekranlarda kalmayı sürdürdü. Yine bu süre zarfında "Kabare Taksim" kuruldu ve SELVİ Oya Yüce'nin yazıp-yönettiği "Havadan Sudan"adlı kabare oyununu Orta kemancı'da sergilemeye başladı.

Aynı oyunu ülkenin birçok il ve ilçesinde sergilemeyi sürdürdü. 7 Numara'nın ardından "Kısa Devre", "Ters Köşe" ve "Üvey Aile" gibi dizilerde izlediğimiz Selvi'nin aynı zamanda rol aldığı sinema filmleri de vardır.Örnek olarak ; "Kayıp Cennet İnsanları","Büyü" ve "46 Numara"'yı gösterebiliriz.

Okan SELVİ tiyatro hayatına halen İstanbul / Kartal'da bulunan 55 Kişilik cep sahnesi olan " İstanbul Tiyatora Kumpanyası "'nda çeşitli görev ve sorumluluklarla devam etmektedir.

Devamını Oku