Yekatherina Rednikova

6,0 1 oy

Yekatherina Rednikova Biyografi

Yekaterina Rednikova, 1998 yılında Pavel Chukrai'nin "Hırsız" filmindeki performansıyla ilk büyük ödülü olarak kayıtlara geçen Nika ödülüne (bir nevi Rus Oscar’ı) layık görüldü. . Daha sonra Yekaterina, "Hırsız" ile Los Angeles'a gitti; burada Akademi tarafından "En İyi Yabancı Dil Resmi" seçildi. Venedik film festivalinde İtalyan eleştirmenlerin "Rus Liv Ullman" olarak adlandırdığı bu rol, Katerina'nın uluslararası kariyerinin resmi olarak başlamasını sağladı. 

Yekaterina ilk kez 6 yaşındayken sahneye çıktı ve Moskova'nın en büyük tiyatro şirketlerinden biri olan Lenkom’un  iki yapımında küçük roller oynadı. Sahneyi paylaştığı başarılı oyunculardan biri ona hayatını değiştiren ve oyuncu olmaya teşvik eden bir otografi yazdı. Ve böylece Yekaterina, 17 yaşındayken çok rekabetçi Rus Tiyatro Akademisi'ne (GITIS) girdi. Tiyatro Akademisi'nden mezun olduktan sonra, hatırı sayılır Amerikan klasiklerinde çalıştı. 

 

"Hırsız" ın ardından dünyaya açılan oyuncu , Rusya, Türkiye, Büyük Britanya ve ABD'deki filmlerde başrol oynadı. 2000 yılında Türkiye Eleştirmenler Ödülleri'nde ödül alan Yekaterina, 2005 yılında ise BBC yapımı "Başmelek" adlı yapımda Daniel Craig karşısında kadın başrol oynadı.

 

2003'ten beri hayatını Moskova'da ve Los Angeles'ta devam ettiren oyuncu şu ana eski Rus Cumhurbaşkanı Michael Gorbachev'in hayatını anlatan "Raisa" projesinde Raisa Gorbachev'in rolüne hazırlanıyor.

 

 

Devamını Oku

Yekatherina Rednikova Filmografi

Tümünü Gör
Bu sanatçı için henüz resim eklenmemiş. İlk sen ekleyebilirsin!