Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Roger Waters

Pink Floyd Duvar
Roger Waters profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.8/ 10
21 oy
10 kullanıcının favorisi

Roger Waters

İngiltere

6 Eylül 1943

Biyografisi

Roger Waters (d. 6 Eylül 1943, Cambridge) Daha çocuk yaşta babası Eric Fletcher Waters\'ı savaşta kaybetti. Bu onun tüm hayatını etkiledi. The Final Cut albümünü babasına adadı.

Askeri okuldan kovuldu ve Nükleer Silahsızlanma konusunda mücadele veren bir gençlik kolunun lideri konumuna geldi.

Daha sonra Mimarlık eğitimi için Cambridge\' den ayrılarak Londra\'daki The Regent Street Polytechnic\' e girdi. Nick Mason ve Richard Wright ile burada tanıştı. The T-Set ve The Screaming Abdabs gibi ünlü topluluklarla çalıştılar.

Roger Waters, Syd Barret\'in gruptan ayırlmasıyla birlikte, grup liderliğini üstlenmiştir. Bunu, kendisinin bir adım ilerleyerek değil de, diğer grup elemanlarının neredeyse geriye çekilmeleriyle gerçekleştiğini söylemiştir. The Wall albümü sırasında grup üyeleriyle birçok tartışma yaşar.Bazı şarkılarda Richard Wright\'ın çalmamasını istemiştir ve Nick Mason\'u da sıkça nasıl çalması gerektiği konusunda yönlendirmiştir. Bu tartışmalar The Final Cut\'ın yapımı sırasında Richard Wright\'ın gruptan ayrılmasına neden olmuş, bu yüzden albümün \'sound\'u diğer Pink Floyd albümlerine göre sönük kalmıştır. Gruptan ayrılmadan önce Pink Floyd The Wall filminin yapımında çalışır, fakat onun da her ne kadar başarılı bir yönetmen tarafından yönetilmiş de olsa, başarılı bir filmden ziyade, bir \'video klip\' gibi olduğunu düşünür

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 7 Yapım

Hepsini Göster
Tüm yorumlar (1)
Avatar
tarsuss (Jön) | 11 Ekim 2011, 22:29

Konsept albüm, Syd Barrett ve babası etrafında dönen bir üçgene sahip ego tavan can müzisyen.
Oh by the way, which one is Pink? sorusuna Pink benim diyecek kadar egoist. Tüm bu kötü huyu dışında hergün dinlenebilecek solo konsept albümlerine sahip.
Pink Floyd'un Barrett'siz döneminde yerine geçmiş, sessiz basçı duvarını yıkmış ön plana gelmiştir. 1973 Dark Side Of The Moon'dan sonraki başarı ile Rick Wright'ı arka plana atmıştır.
Hala daha The Wall turneleri düzenleyerek Pink Floyd'un Wall albümünü tanıtmaya devam eder.

Cevap Yaz
0
2
Görüşleriniz