Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

İskender Paydaş

Kolpaçino Bomba Fragman
İskender Paydaş profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.8/ 10
19 oy
7 kullanıcının favorisi

İskender Paydaş

Türkiye

22 Ocak 1967

Biyografisi

1967 İstanbul doğumlu İskender. Ünlü orkestra şefi Muhittin Paydaş’ın oğlu. Milli kaleci Cihat Arman ise onun annesinin babası. Babasının (Muhittin Paydaş ve Lordlar) orkestra provalarını evde yapmasından dolayı doğumundan beri müzikle iç içe. İlk enstrumanı üç yaşında davul olmuş. Öncesinde ise evdeki tüm tencere ve boya kutuları onun müzik aletleri! Beş yaşında piyano dersleri almaya başlamış. Ve o yaşta “Büyük İskender” ismi ile şarkıcılığa başlıyor. Beş ve yedi yaşlarında çıkardığı iki 45′lik single’ı ve babasının orkestra şefliğinde Türkiye turnelerinde toplam 145 konseri var. 2005 yılında kurduğu ve halen devam eden 12 kişilik İskender Paydaş Orkestrası’nın hem şefi, hem de klavyecisi. Ajda Pekkan ve Nazan Öncel’e ve daha birçok sanatçının konserlerinde orkestra olmuşlar.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 6 Yapım

Hepsini Göster

Tüm yorumlar (6)

Avatar
screamneve (Amatör) | 2 Eylül 2014, 19:06

İskender Paydaş, Zamansız Şarkılar isimli ilk albümünün başarısından sonra ikinci albümü Zamansız Şarkılar 2'yi 19 Ağustos'ta yayınlayacak. Albümde Tarkan, Şebnem Ferah, Nazan Öncel, Sıla, Ozan Ünlü gibi isimlerin yanında daha önceki albümde de Nasıl Yani? şarkısında Mirkelam ile düet yapan Atiye'de yer alıyor. İskender Paydaş Akşam gazetesine verdiği röportajda Zamansız Şarkılar 3 isimli albümün de geleceğini, bu albümlerde yer almayan isimlerin onda yer alacağını ve Zamansız Şarkılar üçlemesinden sonra yeni projeler yapacağını belirtti.

Cevap Yaz
0
0
screamneve (Amatör) | 13 Ağustos 2014, 13:06

Zamansız Şarkılar 2 albümünün çıkış tarihi 18 Ağustos 2014 olarak belirlendi. Hop De klibi albümün çıkışından önce, 5 Ağustos 2014 tarihinde yayınlandı. Albümün diğer şarkıları ''Gözen Vural - Hiç Bir Şey Olmaz'', ''Tolga Burkay - Kadın'', ''Emre Tokay - Aldatmaca'' ve ''O Ada (Enstrümantal)'' olarak belirlendi.

Cevap Yaz
0
0
screamneve (Amatör) | 8 Temmuz 2014, 13:14

Zamansız Şarkılar 2 albümünün ilk klibi Tarkan düeti olan Hop De'ye gelecek.

Cevap Yaz
0
0
screamneve (Amatör) | 31 Mayıs 2014, 16:31

Zamansız Şarkılar 2 isimli albümü çok yakında DMC etiketiyle çıkacak. Albümde yer alacak şarkılardan bazıları bir internet sitesinden paylaşılmış. Bazı şarkıların isimleri ve seslendirecek isimler böyle;

1. Nazan Öncel - Zıt Kutuplar
2. Tarkan - Hop De
3. Sıla - Haşa
4. Şebnem Ferah - Hep Karanlık (Kayahan'ın ''Bir Kuş Uçur'' şarkısı sanırım, cover)
5. Atiye - Yetmez (Dijital tekli olarak çıkartıldı fakat bu albüme de girdi)
6. Ozan Ünlü & Melodi - Gemiler
7. Gözen Vural - (Şarkının ismi belli değil sadece ismi yazıyor)

Cevap Yaz
0
0
hakorock (Efsane) | 6 Kasım 2010, 21:07

babasıda çok ünlü bir müzik adamı doğal olarak iskender paydaşta babasının destekleriyle türkiyenin en önemli müzisyenlerinden biri oldu daha üç yaşında davul çalan bir insan için ne denilebilir doğuştan müzisyen gerçekten türkiyede önemli isimlerin orkestrasının en önemli parçası olmuş bir isim ayrıca birçok dizi ve filme müzikleri var

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz