Yunus Günçe

8,2 119 oy

Yunus Günçe Biyografi

Yunus Günçe, sinema-dizi oyuncusu, sunucu, DJ, komedyen ve yazar.

1976'da Almanya'da doğdu. Ailesi Trabzon'un Akçaabat ilçesinden Almanya'ya göç etmiştir. Number One TV'da başlamış olduğu DJ'lik kariyerine Radio Hot'ta devam etmiştir. TRT 1 de Uçurtma adlı çocuk programı sunuculuğu yapmıştır. Hot TV'de başladığı Dejavu adlı TV programı, Best TV'de devam etmiştir. TRT 1'de yayınlanan Koçum Benim adlı okul dizisinde Gökhan (Çekirge) karakterini canlandırmıştır.

Çeşitli markaların TV ve basılı çalışmalarında oyunculuk yapmıştır ayrıca pek çok markanın reklam filmlerinde seslendirme yapmıştır. Mustafa Altıoklar'ın yönetmenliğini üstlendiği O Şimdi Asker, Oğuzhan Tercan ın yönettiği Hırsız Var adlı sinema filminlerde rol almıştır. Türkiye'nin çeşitli klüplerinde DJ olarak Müzik yapmaktadır. Bu mekanlar arasında Asmalımescit Novo da bulunmaktadır.

Yunus Günçe , kariyeri boyunca pek çok televizyon programı yapmıştır. 2011 itibariyle Cnn Türk'te Beni İkna Et adlı üniversiteler arası münazara yarışmasının sunuculuğu ve modaratörlüğünü yapmaktadır.Ayrıca Trt Spor kanalında Sporaktif programını sunmaktadır.

Stand-up olarak kariyerine Hiç Komik Diil ile başlayan Yunus Günçe, İstanbul ve Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde Kafamda Böcekler Var adlı tek kişilik gösterisiyle izyelenleri ile buluştu. Ayrıca Survivor programında yer almıştır.

2018'de Işık Selin Kuyumcu ile evlendi.

Devamını Oku