Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

John Cassavetes

Rosemary\'nin Bebeği
John Cassavetes profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.0/ 10
25 oy
14 kullanıcının favorisi

John Cassavetes

ABD

9 Aralık 1929

3 Şubat 1989

Biyografisi

John Nicholas Cassavetes Yunanistan kökenli Amerikalı aktör ve yönetmen. Ana akım sinema içinde daha çok oyunculuğuyla tanınsa da Amerikan Bağımsız Sinemasının öncü yönetmenlerinden biridir.

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster

Tüm yorumlar (3)

Avatar
Stiks (Profesyonel) | 5 Aralık 2014, 14:53

“Günümüz filmleri yalnızca bir hayal dünyası sunuyorlar ve insanlarla gerçek bir bağ kurmaktan yoksunlar. Bu dünyada, insanlar duygusal olarak 21 yaşında ölüyorlar. Belki de daha erken… Bir sanatçı olarak benim sorumluluğum, onların ayakta kalmalarını, hiç değilse 21’i dolduracak kadar yaşayabilmelerini sağlamak. Bana kalırsa filmler, acıdan ve hiçlikten kurtulmanın mümkün olduğu duygusal ve entelektüel topraklarda yol bulmayı sağlayan birer harita..” - John CASSAVETES

Cevap Yaz
0
3
BatesNorman (Profesyonel) | 22 Eylül 2014, 05:36

Eskilerin Jönlerinden kim kaldı be.Cassavetes Rosemary's Baby'deki Rose'un kocası rolüyle bir efsane sıfatını aldı bile.

Cevap Yaz
0
1
deckard (Artist) | 12 Aralık 2012, 20:40

50 li yıllardan itibaren Hollywood filmlerinde rol alan orta bir aktör iken çektiği mütevazi filmleriyle bağımsız sinemanın babası olmuştur.Eşi ünlü aktris Gena Rowlandsdır ve çocukları da sinema dünyasında çalışmakta olup; oğlu Nick aktörlük ve yönetmenlikte yapmaktadır.

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz