Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Sean Lennon

A Monster In Paris fragmanı
Sean Lennon profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.6/ 10
9 oy
4 kullanıcının favorisi

Sean Lennon

ABD

9 Ekim 1975

Biyografisi

Seán Taro Ono Lennon  (小野太郎) John Lennon\'un ikinci karısı Yoko Ono\'dan olan ikici oğludur. John Lennon\'un 35. doğum gününde dünyaya gelmiştir. Babası ile sadece 5 yıl geçirebilmiştir. Vaftiz babası Elton John\'dur.

Julian Lennon (John Lennon\'un ilk oğlu) ve Kyoko Chan Cox (Yoko Ono\'nun kızı)\'un üvey kardeşidir.

Katkıda Bulunduğu Son 2 Yapım

Tüm yorumlar (1)
Avatar
tarsuss (Jön) | 23 Ekim 2010, 23:56

Sean Ono Lennon, The Beatles efsanesi John Lennon'un ikinci karısı Yoko Ono'dan olan ikinci oğlu.
1988 yapımı İmagine: John Lennon'da 13 yaşında karşımıza çıkan, yuvarlak gözlükleri ile babasını, tipi ile hem babasını hem de annesini anımsatan kişi. İlk filmini orada izlemiş oldum. Her ne kadar belgesel olsada. Sesini ise annesi Yoko Ono'nun 1981 yılında çıkardığı Season of Glass albümünde ''Even When You're Far Away'' şarkısında daha çok çok küçükken duymuştum. (Yoko Ono, The Beatles, Beatles üyeleri ve diğer 60'lar ile bu yaşa geldiğim için çok kez duymuştum aslında)
Sesi azcık babası, müziği kısmen Beatles'ı andırıyor belkide Beatles'e yeterince aşina olduğumdan artık bana öyle geliyor.
Yarı Asyalı olmasından her albümünde birkaç Japonca şarkı bulunuyor, albümlerinin bazılarının sadece Japonya'da çıkması, hatta buralarda bulunamaması üzüyor.

Babasının müziğinden uzak, annesinin müziğinin ise her daim yanında, psychedelic müzikten ise oldukça uzak. Ama genede, hoş ve dinlendirici bir etkiye sahip sesi, kulağa hoş gelen müziği ile dinlenmesi gereken bir sanatçı.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz