Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Sezer İnanoğlu

Sezer İnanoğlu profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.1/ 10
80 oy
28 kullanıcının favorisi

Sezer İnanoğlu

Türkiye

Bu bilgi mevcut değildir.

Biyografisi

Sezer İnanoğlu, 1967 doğumlu aktör. 70'li yılların filmlerinde canlandırdığı Sezercik karakteriyle hatırlanmaktadır.

İstanbul'da doğan Sezer İnanoğlu'nun babası yapımcı Berker İnanoğlu, annesi Aysel İnanoğlu'dur. Amcası Türker İnanoğlu ve amcasının oğlu İlker İnanoğlu da sinema dünyasının içindeki insanlardı. Sezer'in adı, henüz 3 aylıkken vefat eden babasının ikiz kardeşi Sezer'in anısına seçilmiştir. İlk olarak Sezercik Yavrum Benim filmiyle beyazperdeye çıkan oyuncu, takip eden yıllarda Sezercik karakteriyle birçok başarılı filmde rol aldı. Bu yıllarda Hülya Koçyiğit, Ayhan Işık, Perihan Savaş, Ediz Hun ve Kadir İnanır gibi çok önemli isimlerle birlikte çalıştı.

Çocukluk yıllarındaki popülaritesini büyüdükten sonra kaybedip sinema dünyasından uzaklaşan İnanoğlu, iş dünyasına atıldı. 1996'da sunucu Nil Pınar ile evlenmiştir, ancak eşi 1 yıl sonra Beykoz'daki yalılarında kendini vurarak intihar etti. Bu olayın etkisiyle bunalıma giren ve uyuşturucu kullanmaya başlayan İnanoğlu yasal sorunlar yaşamaya başladı.

2007 yılında polisle girdiği çatışma sonucunda cezaevine girdi. Bu sırada Mehtap Meral Baykasoğlu ile evlendi ve evlilikten doğuştan görme engelli Arzum Ayşe adında bir kızı oldu. 2011 yılında uyuşturucu kullanmak suçundan yeniden göz altına alındı. 2. eşiyle yaptığı evlilik 2013'ün Eylül ayında sona erdi.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster
Popüler Yorumlar
Meris (Profesyonel) | 23 Aralık 2012, 23:48

Büyümeseymiş iyiymiş.

1
4
Tüm yorumlar (22)
Avatar
kirmizigul (Amatör) | 25 Eylül 2016, 23:10

Şimdide çok yakışıklı olmuş, yine filmlerde oynamasını isterim. çok iyi bir oyuncu idi..

Cevap Yaz
0
0
denzel5050 (Amatör) | 8 Aralık 2015, 14:54

Bu çocuk ve Macaulay Culkin gerçekten çok yetenekli ve tatlılardı ama oynadıkları filmler yüzünden bu hale geldiler.Hatırlarsanız sezercik aslan parçası filminde elinde uyuşturucu vardı mezarlığa döküyordu eline silah ta aldı o filmde.İşte 5 yaşındaki çocuk bunları görerek büyürse ve bol parasıda varsa bu hale geliyor.O yıllarda çok parlak bir geleceğe gidiyormuş gibi hissediyorlardı büyük ihtimalle ama ikisininde sonu aynı oldu.

Cevap Yaz
0
0
filmkolikz (Figuran) | 19 Ekim 2014, 23:54

Çocukken bi o kadar tatlı sevimliydi büyükdükçe bi o kadar çirkinlişti hem görüntü olarak hem kişilik olarak sezercik filmleri çok güzeldi çocukken güzel olanlara aldanmayın al kanıtı.

Cevap Yaz
1
1
CrazyHoney (Dublör) | 25 Mayıs 2014, 02:20

Onu hep o tatlı yüzüyle hatırlamak isteriz. Resmini küçüklük haliyle değiştirin siz en iyisi.

Cevap Yaz
0
1
Meris (Profesyonel) | 23 Aralık 2012, 23:48

Büyümeseymiş iyiymiş.

Cevap Yaz
1
4
Görüşleriniz