Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Stanislav Ianevski

Harry Potter ve Ateş Kadehi Fragmanı
Stanislav Ianevski profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.3/ 10
100 oy
115 kullanıcının favorisi

Stanislav Ianevski

Bulgaristan

16 Mayıs 1985

Biyografisi

20 yaşındaki Bulgar aktör, Krum rolü için, bir İngiliz yatılı okulunda okurken oldukça tesadüfi bir şekilde keşfedildi. Harry Potter'ın casting yönetmeni Fiona Weir, Stanislav'ın İngiltere'deki okulunu ziyareti sırasında koridorda bir konuşmaya kulak misafiri oldu. Bunun ardından, okulun Tiyatro kulübü başkanına Stanislav'ın Viktor Krum rolü için seçmelere katılıp katılamayacağını sordu. Stanislav ilk elemeleri geçti, ama okulda önceden programlanmış bazı görevlerinden dolayı ikinci seçmeye katılamayacağı için rolü kazanma şansının büyük ölçüde azaldığını düşündü.

 

Genç aktöre bir şans daha verildi ve yine elemeleri geçti. Daha önce hiç profesyonel oyunculuk yapmamış olmasına rağmen, ailesinde bir çok oyuncu vardı ve casting yönetmeni bu doğal yeteneği kolayca gördü. Stanislav Weir'la bir kez daha buluştu ve 'Harry Potter and the Goblet of Fire/Harry Potter ve Ateş Kadehi' yönetmeni Mike Newell'la da tanışması gerektiği söylendi. Bunun ardından Viktor Krum rolünü aldığı söylendi.

 

Film setinde olmadığı zamanlarda, Stanislav da, karakteri Krum gibi tenis, futbol, ragbi (rugby), atletizm ve yüzme gibi sporlara vakit ayırıyor.

Devamı
Gizle

Tüm yorumlar (22)

Avatar
AlbDumbledore (Profesyonel) | 10 Eylül 2011, 17:10

Harry Potter'da Victor Krum rolündeydi.Fazla filmi yok.Pek başarılı değil sanırım.

Cevap Yaz
0
1
ild3niZz (Profesyonel) | 9 Mayıs 2011, 18:03

krum rolünde çok başarılıydı bence parıltısı sönen yıldızlardn oldu biraz kendisi ama ateş kadehinde başarılıydı ..

Cevap Yaz
0
1
HtceRobCmc (Star) | 20 Nisan 2011, 00:05

bi tek hp de izledim victor krum a çok yakışmıştı aa o sene kadroya katılan clemence poesy ve robert pattinson iyi bireroyuncu olurken stanislav onların gerisinde kaldı aslında hp de oynamak gelecek için iyi bi şanstır mesala r.pattinson hp de onamasa şu an edward cullen olamıcaktı ama stanislav şansını iyi kullanamadı...

Cevap Yaz
0
0
MiSsinq (Profesyonel) | 18 Nisan 2011, 22:15

Harry Potter'daki Rolü Cok Cok Cok quzeldi. Hostel 2 de Fazla bi Rolu ve hatta Repligi yoktu : )

Cevap Yaz
0
0
MinistryMagic (Jön) | 2 Nisan 2011, 18:57

İlk önce Ateş Kadehi nde ve daha sonra Otel 2 de gördüm Victor Krum rolundeydi Bulgaristan Qudditch takımının kaptanı ve Durmstrang öğrencisiydi hocası İgor Kharkharov du. Beğendiğim bir oyuncu.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz