Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Özay Fecht

Evim Sensin 2.fragmanı
Özay Fecht profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.8/ 10
51 oy
10 kullanıcının favorisi

Özay Fecht

Türkiye

Bu bilgi mevcut değildir.

Biyografisi

yılların sinema ve tiyatro sanatçısı. ayrıca reklam ve dizilerde de sesiyle yer aldığı olmu$tur. berlin in berlin ve deli yürek filmlerinde rol alan sanatçı, hırsız, çalıku$u ve en son olarak da malesef osman sınavın eline ikinci kez dü$erek kurtlar vadisi\'nde rol almı$tır. halen istanbul devlet tiyatrosunda çe$itli oyunlarda rol almaktadır

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster

Tüm yorumlar (3)

Avatar
seyhanarman (Profesyonel) | 8 Nisan 2011, 20:23

Kesinlikle çok başarılı ve doğal bir oyunculuğu var. En kısa sürede oyunculuk eğitimine gitmek istiyorum.

Cevap Yaz
0
0
freundd (Amatör) | 24 Aralık 2010, 22:34

1953 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Özay Fecht, 1971'de Berlin'e yerleşti. Berlin'de 3 yıllık pandomim eğitimi alan Fecht, meslek olarak oyunculuğu seçti.
Almanca, İngilizce, Fransızca ve İspanyolca bilen Özay Fecht, oyunculuk hayatı süresince 50'ye yakın sinema ve televizyon filminde rol aldı.
2006 yılında Schauspiel Leipzig Tiyatrosu'nda sergilenen Wildfrem'de misafir sanatçı olarak bulundu.
New York'ta yaşadığı iki yıl boyunca Actors Studio'dan ve Tom Cruise, Nicole Kidman, Jennifer Lopez gibi starlara da koçluk yapan Susan Batson'dan "Kamera Karşısında Oyunculuk" üzerine eğitim aldı.
Tevfik Başer'in yönetmenliğini yaptığı "40 m2 Almanya" filmindeki başrolü ile Almanya'nın Oscar'ı olan Bundesfilmpreis En iyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı.
Erden Kıral'ın yönettiği Mavi Sürgün filmindeki rolü ile de Sinema Yazarları Derneği tarafından verilen En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü aldı.
Oyunculukla beraber kısa filme de gönül veren Özay Fecht bu konudaki çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Senaryosunu yazdığı, yönetmenliğini yaptığı ve başrolünü oynadığı The Button'u çektikten sonra son olarak "The Touch" adlı kısa filmini de tamamladı.
2007'de İstanbul'a yerleşen ve "Kamera Karşısında Oyunculuk" dersleri vermeye devam eden Oyuncu Koçu Özay Fecht'ten eğitim alanların arasında Tuğba Büyüküstün, Uğur Aslan, Kıvanç Kasabalı, Fahriye Evcen, Burhan Öcal, Gökhan Tepe, Bergüzar Korel, Tolgahan Sayışman ve Sema Öztürk gibi tanınmış isimler var.

Cevap Yaz
0
0
kaplumbagaterbiyecisi (Profesyonel) | 5 Şubat 2009, 12:55

adı ile de olabildiğince enternasyonel bir zat olan "Özay Fecht"i ve filmlerini çok beğeniyorum, alman-türk yapımı filmlerde bol bol boy göstermesi çok hoş, az da olsa hollywood'da da şansını denemiş, beğenililesi bir zat

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz