Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Mustafa Suphi Baltacı

Yoksul (1986) fragmanı
Mustafa Suphi Baltacı profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.7/ 10
21 oy

Mustafa Suphi Baltacı

Türkiye

Bu bilgi mevcut değildir.

Biyografisi

İlk ve orta öğrenimini Adana\'da bitiren Baltacı; İstanbul Üniversitesi, Devlet Konservatuvarı, Türk Sanat Müziği bölümünden mezun oldu. Sanat yaşamına Adana\'dayken amatör tiyatro topluluklarında çalışarak başlayan sanatçı, Adana ve İstanbul\'da halkevleri\'nin tiyatro etkinliklerine katıldı. 1970 yılından sonra profesyonel olarak özel tiyatro topluluklarında yer alan Mustafa Suphi Baltacı, 1984 yılından itibaren kamera karşısına geçip, sinema ve dizi filmlerde rol aldı. Genellikle yardımcı oyuncu rollerinde oynar ve Çasod üyesidir.

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster
Tüm yorumlar (2)
Avatar
oflas (Jön) | 16 Ağustos 2011, 23:09

bir dönem ünlü olmasına rağmen reyting uğruna heba olan sanatçılarımızdandır suphş baltacı

Cevap Yaz
0
0
karga2 (Amatör) | 21 Ocak 2008, 23:14

Selam sanatsever dostlar:

Ülkem insanının en büyük eksikliği,yaşarken kıymetini bilemediği sanatçısına öldükten sonra vah vah demesidir.
Bu ülkem insanının ne denli acınacak halde olduğunun da bir göstergesidir.Hatırlamayan hatırlanmaz,sevmeyen sevilmez, saymayan sayılmaz, vefa duymayana da vefa duyulmaz.Varsın hatırlamasınlar, varsın kıymet bilmesinler.Ne ekilirse o biçilir bu hayatta.Sevgili Mustafa Suphi benim amca oğlumdur.En son onu babamla yani onun amcasıyla yanılmıyorsam 1993 te gördüm.Galata kulesi yakınlarında 5 katlı bir rum apartmanının son katında idi.
Öyle güzel meşk ettik ki o akşam babam ben ve amca oğlum inanın görseydiniz kıskanırdınız. bol rakı az mezemiz vardı.Bizde Sarayburnunu meze, martı seslerini şarkı ve geçmişi tatlı niyetine tükettik.Sabahın ilk ışıkları söktüğünde manzaradan helak olmuş bir halde uyuyakaldık.Çok gönlü zengindir Mustafa'nın. Abi demeliyim 13 yaş büyüğüm ama ağzım varmıyor ki diyeyim.Çok çocuk ruhludur o... Sanki kardeşim gibidir.Temizdir kalbi çok.fesadı bilmez.Emeğinin karşılığını alamayanlardandır.Ama ben çok sayarım onu .Birde şunu söyliyeyim ben emeğinin karşılığını alamayanları çok severim.Neden mi ? Ben de onlardanım da onun için.Sanmayın ki yeteneksiziz ya da korkak sadece insanız biz.Ne kadar o yere konulmasak.

Cem Eşber Baltacı

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz