Erika Eleniak

8,2 34 oy

Erika Eleniak Biyografi

Erika Maya Eleniak, Amerikalı aktris ve model. Sahil Güvenlik (Baywatch) dizisindeki Shauni McClain rolüyle tanınmaktadır.

5 kardeşin en büyüğü olarak California'nın Glendale kentinde doğdu. Babası Ukrayna kökenli ve Kanada doğumlu olan Eleniak, bu sayede ABD ve Kanada vatandaşlıklarına sahiptir. İlk sinema filminde, Steven Spielberg'ün E.T. filminde küçük bir rolle beyazperdede göründü. Van Nuys Lisesi'ni bitirdikten sonra, 19 yaşında Playboy dergisine poz vererek adını duyurdu. Aynı yıl, Sahil Güvenlik dizisinin baş karakterlerinden olan Shauni McClain rolü için seçildi ve 3. sezonun 2. bölümünde diziyi bırakana dek bu karakteri canlandırdı. Under Siege, Girl in the Cadillac, The Pandora Project gibi filmlerde oynadı. 2010'da Desperate Housewives dizisinin 7. sezonundaki bir bölümde oynadı.

Bir dönem Baywatch'tan rol arkadaşı Billy Warlock ile nişanlansa da evlilik gerçekleşmedi. 1998'de Philip Goglia ile yaptığı evlilik çok kısa sürdü. 2006'da Indyanna adında bir kız çocuğu dünyaya getirdi.

Devamını Oku