Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Willie Nelson

The Dukes Of Hazzard Fragmanı
Willie Nelson profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.3/ 10
18 oy
10 kullanıcının favorisi

Willie Nelson

ABD

30 Nisan 1933

Biyografisi

Willie Nelson, Teksas doğumlu ABD'li country-folk sanatçısı. Başında bandanası, elinde gitarı ve "mayalı" tabir edilen sesiyle Amerikan folk müziğinde önemli bir yer edinmiştir. Altı yaşında gitarla tanışmış idi. Annesinin evi terk etmesi ve babasının ölümü sonrası pamuk tarlalarında çalışmıştır. Kariyerinin ilk dönemlerinde radyolarda dj'lik yapmıştır. İlk şarkısı 'No place for me' çok fazla ses getirmemişti. Bu dönem ilk evliliğini de Cherokee kanı taşıyan Martha Jewel Matthews ile yapmıştır. Nelson bundan sonra üç evlilik daha yapmış ve toplam yedi çocuk sahibi olmuştur.

 

Willie Nelson'ı üne kavuşturan şarkı ise "Always on my Mind"dır. Nelson şarkıların dışında başta Robert Redford ile The Electric Horseman olmak üzere Honeysuckle Rose, Thief, Barbarosa, Songwriter gibi filmlerde de oynamıştır.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster
Tüm yorumlar (2)
Avatar
Thorondor (Dublör) | 13 Şubat 2010, 23:25

We are the World adlı şarkıda ki "As God has shown us by turning stones to brend" bölümünü söylerdi. Sesine çocukken hayran kalmıştım ki daha 2 buçuk 3 yaşlarındaydım. Sonra zaman geçti ben büyüdüm ve müzikte bir ilahı birkez daha keşfettim. Dinlediğim her şarkısında sesine birkez daha hayran kaldım. Ne mutlu bana ki onu canlı dinleme fırsatına da eriştim. Kelimelerle ifade etmek zor dinleyip anlamak gerekir.

Cevap Yaz
0
0
xxcoldmanxx (Efsane) | 1 Eylül 2009, 06:20

yazık ki böylesine harika bi sitede hiç willie nelson hayranının olmaması  son dönemlerde çıkan sanatçılardan çok daha iyi bi sanatçı yukarıdada yazdığı gibi " mayalı" tabi edilen harika bi sesi war  ray charles ile birlikte söylediği seven spanish angel şarkısı harika

Cevap Yaz
0
0
berkay_liman_3 (Figuran) | 21 Aralık 2013, 11:21

Kesinlikle haklısın sana sonuna kadar hak veriyorum. Ray Charles ile söylediği Seven Spanish Angel bir harikadır .Aynı zamanda 1982 yılında çıkarmış olduğu albümle aynı adı taşıyan Always On My Mind çok özeldir.

0
0
Görüşleriniz