Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Ulrich Thomsen

The Thing Fragman
Ulrich Thomsen profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.5/ 10
61 oy
27 kullanıcının favorisi

Ulrich Thomsen

Danimarka

6 Aralık 1963

Biyografisi

Ulrich Thomsen, Danimarkalı aktör.

Uluslararası kariyerine Thomas Vinterberg’in Altın Palmiye kazanan The Celebration filmiyle başladı, ve rolü için Avrupa film ödüllerinde ilk aktör adaylığını aldı. Thomsen, Sundance Film Festivalinde yarışan iki filmde başrol oynadı. Allegro (2005) ve Adam‘s Apples (2005). Birçok Avrupa filminde sayısız alkış aldı, bunlardan bazıları: The Biggest Heroes, The Inheritance (2003) ve Brothers (2004). Brothers’daki rolü için ikinci kez en iyi Avrupa Aktörüne aday gösteridi ve San Sebastian Film Festivalinde prestijli En İyi Aktör ödülünü kazandı. Thomsen’in uluslararası filmlerinden bazıları: Box ofisi yıkıp geçen Bond: The World Is Not Enough (1999), Kathryn Bigelow’un TheWeight of Water (2000), Menno Meyjes’in Max (2002), Chen Kaige’nin Killing Me Softley (2002), Ridley Scott’un Kingdom of Heaven (2005) ve The International (2009).

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster

Tüm yorumlar (4)

Avatar
deckard (Artist) | 30 Aralık 2012, 16:00

Danimarkalı karizma abidesi aktör.İster Avrupa yapımı ister Hollywood olsun oynadığı her rolün hakkını veriyor.

Cevap Yaz
0
0
oflas (Jön) | 15 Ağustos 2011, 16:06

son savaşçı da rolünün hakkını vermişti gerçekten

Cevap Yaz
0
0
DarkWizards (Profesyonel) | 26 Nisan 2011, 15:27

Film 29 Nisan’da tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de de vizyonda..
Hızlı ve Öfkeli serisinin son filmi Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu’nda Vin Diesel ve Paul Walker başta olmak üzere serinin tüm yıldızları geri dönüyor. Bu heyecan dolu kadroya Dwayne Johnson da katılınca adrenalin gittikçe artıyor.
Eski polis Brian O’Conner (Paul Walker) ve Mia Toretto (Jordana Brewster), Dom’u (Diesel) özgürlüğüne kavuşturduktan sonra, yetkilileri atlatmak için soluğu Rio de Janeiro’da alırlar. Özgürlüklerini kazanmak için son bir işe asılmak zorundadırlar. Onların ölmesini isteyen yozlazmış iş adamından kurtulmanın tek yolunun, onunla karşılaşmak olduğunu farkındadırlar. Bunun için en iyi yarışçılardan oluşan seçkin ekiplerini bir araya getirirler.

Ekibin peşine düşen sadece Rio’lu iş adamı değildir. Hedefini asla kaçırmayan inatçı federal ajan Luke Hobbs (Johnson) da bu kaçakların peşindedir. Hobbs, Dom ve Brian’ın izini sürmekle görevlendirilince, onları yakalamak için ekibiyle birlikte kapsamlı bir operasyon başlatır. Şimdi Hobbs, başka biri elini çabuk tutup onları yakalamadan önce, avını köşeye sıkıştırmak için içgüdülerine güvenmek zorunda…
Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu 29 Nisan’da vizyona giriyor!

Cevap Yaz
0
0
abelbalbo (Profesyonel) | 26 Kasım 2009, 23:02

korkma benden ve adem'in elmaları filmlerinde harikaydı. çok başarılı, yakınen takipteyim...

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz