Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Halide Edip Adıvar

Halide Edip Adıvar profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.7/ 10
23 oy
22 kullanıcının favorisi

Halide Edip Adıvar

Türkiye

1 Ocak 1884

1 Ocak 1964

Biyografisi

Katkıda Bulunduğu Son 6 Yapım

Hepsini Göster

Tüm yorumlar (4)

Avatar
BaRDaS (Profesyonel) | 21 Ağustos 2013, 00:18

Cumhuriyet kurulmadan önceki dönemler Amerikan mandasını savunan,daha sonra bu hatasını anlayan(umuyorum) yazarımız.

Cevap Yaz
0
1
MinistryMagic (Jön) | 3 Ağustos 2011, 15:59

Türk Edebiyatına Büyük Katkılar Sağlamış Kendisi Birçok Şiir ve  Kitaplar Yazmış Birisi  Büyük Bir Edebiyatçı  Ateşten Gömlek,Sinekli Bakkal ve Kalp Ağrısı Romanları Okumuş Birisiyim Ve Kendisi Ayrıca Başarılı Bir Eğitimci Başarılı Bir İnsan Olmuş Ayrıca İyi Bir Yazardır Kendisinin Türk Edebiyatı Tarihinde Yeri Büyük Bir İnsandır Nur İçinde Yatsın .

Cevap Yaz
0
0
-Hipokondriyak- (Profesyonel) | 3 Ağustos 2010, 19:18

Pes vallahi pes!!..Türk Edebiyatı'na şekil veren bayan yazarlarımızdan biri olan Halide Edip Adıvar'ın sayfasına bakın.Yazdığı her kitap harika,her hikaye ayrı güzel..Sinekli Bakkal,Vurun Kahbeye,Ateşten Gömlek ve diğerleri..Ama sayfası pek de rabet görmemiş!!..Alacakaranlık kuşagıyla büyüyen jenerasyon şaşırtmadı gerçi beni..Ne dsem boş.

Cevap Yaz
0
0
MinistryMagic (Jön) | 4 Ağustos 2011, 21:08

dd-i harry potter diyene kadar sana hak vermiştim ama yok daha vermiyorum sen hiç Harry Potter serisindeki bir kitabı yada bir filmini izledin mi arkadaşım o zaman bilemezsin evet Halide Edip Adıvar büyük yazar haklısın bu kadar az yorum yazılması yanlış ama Harry Potter dünya çapındaki en büyük seridir Kuran-ı Kerim,İncil den sonra en çok satılan kitap Harry Potter kitaplarıdır ve en çok okunanlarda ayrıca filmleri rekorlar kırıyor burada  harry potter serisine laf atamazsın lafını bilde konuş birde ne yazıkki diyordu ALLAH (C.C.) ye şükürler olsun böyle bir seri yapılmış harry potter gibi sen ise burada harry potter serisinin adına şanına şerefine laf atıyorsun ama sen şereften şandan ne anlarsınki çünkü sende olmayan şeylerden bahsettim ve böyle bir seriyi aşşalamak bir densizliktir bir cahilliktir tabi Halide Edip Adıvar a saygım var ve onunda romanları ile büyüdük ama harry potter dünya tek büyük seridir. :)

0
0
dd-l (Amatör) | 14 Eylül 2010, 12:17

Doğru söylemişsin. Alacakaranlık ve Gece Evi Serisi'ne verilen önem Halide Edib'e verilmemiş. Bundan önce de Harry Potter vardı. Böyle ustaları gölgeleyecek şeyler hep çıkarıyorlar ne yazık ki.

0
0
silent-scream (Artist) | 8 Mayıs 2010, 11:45

bu kadın bizim okulda öğretmenlik yapmş okulun adıda halide edip zaten (: [hava yapmak içn sölemiorum haa :)]

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz