Can Bonomo

8.0 61 oy

Can Bonomo Biyografi

Can Bonomo, pop müzik şarkıcısı.

Yaşar ve Güneş Bonomo çiftinin çocuğu olan Can Bonomo, İzmir'de doğdu. Funda adında bir kız kardeşi de olan Bonomo, müziğe 8 yaşında gitar çalarak başladı. Ortaokul ve lise boyunca sürdürdüğü müzik çalışmalarına İstanbul’da devam etti. 17 yaşında İstanbul semalarına açılmaya karar veren Bonomo, müzik dünyasına ses prodüksiyonculuğu yaparak atıldı. Bilgi Üniversitesi’nde Sinema-Televizyon Bölümü’nde okudu. Üniversite yıllarında Radyo Klas, Number One FM ve Radio N101'de radyoculuk yaptı. Daha sonra, televizyona geçerek Number One TV ve MTV’de televizyon programları hazırladı. Televizyonculuk kariyeri süresince çeşitli reklamlarda rol aldı.

Müzisyenlik kariyeri, Irwin Welsh’in Porno adlı kitabının ilk yaprağına sardığı demosunu Can Saban’a gönderdiğinde yeni bir boyut kazandı.

Lise ve üniversite yıllarında amatör müzik gruplarıyla İzmir ve İstanbul'da birçok konser veren Bonomo, sonunda 2011 yılında Meczup adlı ilk albümünü çıkardı. 2012 yılında Türkiye Eurovision Şarkı Yarışması'nda Love Me Back adlı şarkıyla temsil etti ve 7. oldu.

2018 yılında oyuncu Öykü Karayel ile hayatını birleştirdi.

Devamını Oku