Tricia Helfer

8,3 87 oy

Tricia Helfer Biyografi

Tricia Janine Helfer, Kanadalı model ve aktris. Battlestar Galactica adlı bilim kurgu dizisindeki Altı Numara (Number Six) rolüyle ün kazanmıştır.

Helfer, Alberta eyaletindeki Stettler ilinin Donalda kırsalında Dennis ve Elaine Helfer çiftinin çocuğu olarak dünyaya geldi. 17 yaşına kadar ailesiyle birlikte Donalda kırsalındaki buğday tarlalarının içindeki evlerinde yaşadı. Helfer yerel bir dizide oynaması sonucunda bir modellik ajansının çalışanı olan Kelly Streit tarafından keşfedilmiştir. Helfer bu sayede modelliğe başlamıştır. 1992 yılında Ford Models şirketinin düzenlediği Super Model of the World yarışmasını kazandıktan sonra Elite Model Management şirketiyle çalışmaya başladı. Ralph Lauren, Chanel ve Giorgio Armani'nin reklam kampanyalarında göründü. Carolina Herrera, Christian Dior, Claude Montana, Givenchy, John Galliano, ve Dolce & Gabbana'nın moda gösterilerine katıldı. Flare, Amica, ELLE, Cosmopolitan, Marie Claire ve Vogue gibi birçok dergiye kapak oldu. Ayrıca Şubat 2007'de Playboy dergisine poz verdi.

En büyük çıkışını 2004-2009 arasında yayınlanan Battlestar Galactica dizisindeki Number Six rolüyle sağladı. Battlestar Galactica dışında; Chuck, Two and a Half Men, Dark Blue gibi Türkiye'de de gösterilen dizilerde bulundu. Ayrıca FOX TV'de yayınlanan Criminal Minds dizisinde de konuk oyuncu olarak rol aldı. 2016'da Lucifer dizisinin 2. sezonuna Charlotte rolüyle katıldı.

2003'ten 2017'ye kadar avukat Jonathan Marshall'la evli kalmıştır.

Devamını Oku