Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Berna Tunalı

Recep İvedik 3 Fragman
Berna Tunalı profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.3/ 10
9 oy

Berna Tunalı

Türkiye

Bu bilgi mevcut değildir.

Biyografisi

1965 İstanbul doğumlu Berna Tunalı; Sinema ve Audiovisuel (Saint Vincennes Üniversitesi/Paris) bölümünde  Yüksek lisans; Oyunculuk (New York Herbert Berghof Studio/Actor Studio) eğitimi, Mütercim-Tercümanlık (Boğaziçi Üniversitesi) bölümünde lisans eğitimi yaptı

Bilgi Eğitim Kültür-Sanat Bölümü (Bilgi Üniversitesi); Gösteri Sanatları (Akademi İstanbul) bölümlerinin kuruculuğu ve başkanlığını yaptı. Çeşitli radyo ve TV kanallarında çalıştı. Oyunculuk ve yönetmenlik çalışmalarının yanısıra, 9 yıldan beri  "Kendini İfadede Yaratıcılık", Film Oyunculuğu ve "Değişme ve Yaratma Cesareti" atölyelerinde eğitmenlik yapıyor. Halen Türkiye ve Avrupa'daki çeşitli projelerde kültür yöneticisi olarak çalışmakta.

Pune, Kerala ve Rishikesh / Hindistan'da nefes, beden, zihinsel-ruhsal denge ve yoga çalışmalarında;  ABD ve Fransa'da pek çok sağaltım, kişisel gelişme ve sanat çalışmasında eğitim aldı. Hindu, Zen, Sufi, Osho aktif meditasyon teknikleri, kişisel gelişim çalışmaları, aile dizimi, Reiki ve oto-hipnoz konularında eğitim yaptı.

Kendini İfadede Yaratıcılık" adlı atölye çalışmasını; Bilgi Üniversitesi'ne bağlı "Bilgi Eğitim"de, "Diyarbakır Sanat Merkezi"nde, "Kun" İstanbul'da, "İstanbul Fransız Kültür Merkezi"nde, Ankara "Patika"da ve Bodrum Gümüşlük "Eglisia"da verdi.

Devamı
Gizle
Tüm yorumlar (0)
Avatar
Görüşleriniz