Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Erdal Murat Aktaş

Erdal Murat Aktaş profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.7/ 10
10 oy
2 kullanıcının favorisi

Erdal Murat Aktaş

Türkiye

4 Nisan 1971

Biyografisi

Ardahan'ın Olçek Köyü'nde dünyaya geldi. Fazlı ve Nursel Aktaş'ın üçüncü çocuğudur. Kardeşleri Serhat (eczacı) Armağan (Yrd. Doçent - Öğretim görevlisi) Leyla (İç Mimar)

 

Öğrenimini Ankara'da tamamladı. Turizm ve eğlence sektöründe uzun süre çalıştı. Aynı zamanda tv programları sundu ve hazırladı. Birçok büyük organizasyona imza attı. Belgesel yapımcılığı ve yönetmenliği konularında uluslar arası bir tecrübeye sahip. 60 ülkeyi kapsayan uluslararası tv programları yaptı. Tanıtım ve reklam filmleri, video klipler, kısa metraj filmler ve yüzlerce bölüm tv programı için yönetmenlik ve yapımcılık yaptı. 'Adrenalin' adında doğa sporları ve macera programını 125 bölüm yönetti ve yapımcılığını yaptı.

 

Dünyanın birçok ülkesinde sinema ile ilgili araştırmalarda bulundu. Özellikle Hint, Uzak Doğu, Mısır sinema sektörlerini yakından inceledi. Birçok ülkede sinema ile ilgili kurs, workshop ve uygulamalı eğitimlere katıldı.

 

2001 yılında Türk Sinema sektörünün en büyük ortak yapımı olacak 'Mumya Firarda' adlı sinema filmi için Mısır'dan büyük bir yapım şirketi ve Show TV ile anlaşma imzalandı. İlk uzun metraj filmi ' Mumya Firarda' 2002 yılı Eylül ayında vizyona girdi.

Devamı
Gizle
Tüm yorumlar (0)
Avatar
Görüşleriniz