Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Meryem Uzerli

Annemin Yarası - Fragman
Meryem Uzerli profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.5/ 10
573 oy
577 kullanıcının favorisi

Meryem Uzerli

Almanya

12 Ağustos 1983

Meryem Uzerli Biyografisi

Meriem Sahra Userli, bilinen adıyla Meryem Uzerli, 1983 doğumlu aktris. Muhteşem Yüzyıl dizisinde 2010-13 yılları arasında Hürrem Sultan karakterini canlandırmıştır.

12 Ağustos 1983'te Almanya'nın Kassel kentinde Ursula - Hüseyin Uzerli çiftinin en küçük çocuğu olarak doğdu. Hamburg'da oyunculuk eğitimi aldı. Almanya’da bir çok televizyon filmi ve dizide görev yaptı. 8 ay süren seçmeler sonrasında Muhteşem Yüzyıl dizisinin Hürrem Sultan’ı olarak seçildi. Türkçesi çok iyi olmasa bile dizinin hikayesine paralel olarak Hürrem Sultan gibi bir nevi Türkçesini geliştiren oyuncu, bu rolüyle milyonlarca insanın tanıdığı popüler bir oyuncu haline geldi.

3 sezon Hürrem Sultan karakterini canlandıran ve birçok ödül kazanan Uzerli, 4. sezondan önce diziden ayrıldı. Sevgilisi Can Ateş'ten ayrıldıktan sonra hamile olduğunu açıklayan ve oldukça konuşulan Uzerli, Almanya'ya döndü ve Berlin'e yerleşti. 2014 Şubat ayında kızı Lara dünyaya geldi.

Ana dili Almanca'nın yanında Türkçe ve İngilizce de bilen Uzerli, 173 cm boyundadır. Ayrıca binicilik, yüzme ve basketbol sporlarıyla ilgilenmiştir.

Devamı
Gizle

Popüler Yorumlar

LOsTGrL (Star) | 25 Ağustos 2013, 02:47

Meryem uzerli'nin türkiye'de kendini rahat ifade edemediği çok açık!hepimiz onu çok sevip oyunculuğunu çok beğendiğimiz için bir anda herşeyi bırakıp kendi ülkesine dönmesine anlam veremedik ve bizlere yansıtılan haberlere göre yorum yaptık!aslında genel anlamda dizide kazandığı parayı az bulduğu için gittiği söylendi ve bende dahil bu durumu eleştirdim,çünkü az dedikleri miktar bizlere göre fazla bile!ama bugün ayşe arman'a verdiği röportajı okuyunca aslında olayın parayla alakası olmadığını özel yaşantısındaki olaylar,ülkemize uyum sağlayamaması,haliyle yeni bir dil ve osmanlıca kelimeler öğrenmesi gibi zorluklar olduğuna inandım!samimiyet dolu sözleri beni etkiledi..o yüzden kendisine bakış açım değişti,sonuçta herşey biz insanlar için..çocuğu istemeyen bir adamın bebeğini doğurmak ne derece doğru tartışılır,ama kendi hayatı ve seçimi!belki gün gelir tekrardan kendisini türkiye'de yeni projelerle görürüz,ama mümkün değil hürrem kadar hiçbir projesi ses getirmez!

1
12
LOsTGrL (Star) | 10 Mayıs 2013, 00:38

Meryem Uzerli'nin Antalya Televizyon Ödüllerinde şöyle bi açıklaması olmuştur;Türkiye'de diziler çok uzun bu da manyaklık!. 100 dakika, 110 dakika, 120 dakika bir dizi. Hayatta öyle bir iş yok! Lütfen bütün kanallara söylüyorum, dizi sürelerini 60, 50, 45 dakikaya indirin. Hepimiz mutlu olalım, çünkü ben hiç mutlu değilim!"daha düne kadar kendi ülkesinde hiç tanınmayan ve meral okay'ın sayesinde ivme kazanan bi oyuncu.Bu sektör türkiye'de bu şekilde işliyor ve oyuncular herşeyi kusursuz istiyorlar sistem bu şekildeyse ve bu işi yapmak istiyorsan serzenişte bulunmamalısın!Türkiye'de dizi süreleri evet uzun ama karşılığı para olarak fazlasıyla kendilerine dönüyor,çoğunun aldığı ücretler astronomik rakamlar ve bu ülkede asgari ücret adı altında komik bir rakamla koca bir evi geçindiren insanlar var..benim ülkem işte oyunculuk yeteneği olmayan kızlara bile haftada 40 bin TL vermeyi göze alıyor..bu arada en azından oyunculuğu iyi o konuda negatif birşey yazmayacağım..

3
12

Tüm yorumlar (187)

Avatar
minigp (Figuran) | 3 Aralık 2017, 00:43

almanyanın 3 üncü sınıf starı

Cevap Yaz
0
0
Nefertiti_Bollywood (Amatör) | 27 Mart 2016, 18:02

Muhteşem Yüzyıl'da oynaması gereken kişi Meryem Uzerli'ydi ve Hürrem'i gayet de iyi oynadı.Hürrem'le bir oldu resmen.Ondan başkası Hürrem'i bu denli oynayamazdı bence oynasaydı da Meryem Uzerli kadar yakışmazdı.Ama Meryem'in burnunu birden bire fazla kaldırdık biz Türkiye halkı olarak.Sadece bir dizide oynayan hatta o diziyi de bitiremeyen kıza Hollywood starı gibi değer verdik.Muhteşem Yüzyıl'ı sezon arasında bırakıp gitmek o ekibi o halde bırakmak ne kadar düşüncesizce bir davranış!Hamile kaldı ve erkek arkadaşı çocuğu istemedi diye birden bire kaçtı ülkeden.Sezon finaline 4 hafta kalmıştı en azından 4 hafta idare edebilirdi diziyi ama yapmadı.Pelin Karahan da hamileyken oynadı bir süre Muhteşem Yüzyıl'da,o neden kaçmadı o zaman?Meryem'inki sadece bencillik ve kendini beğenmişlik.Hem Meryem burada nasıl zorluklar yaşamış bakalım?Ülkeye mi alışamamış,Türkçe mi öğrenememiş?Ülkeye ilk geldiğinde lüks bir hayatın içine girdi.Alışacak bir durum yok ortada.Prensesler gibi bir hayatı oldu,buna alışmak zor olsa gerek cidden.Ayrıca babası Türk!Yani bu kızımız da baba tarafından Türk! Neden kendi ülkesine ve diline alışamıyor ve çekip gidiyormuş? Bu saçma bir bahaneden öteye gidemez.Ayrıca keşke herkesin derdi haftada 50.000 tl'den fazla para aldığı halde Osmanlıca birkaç kelime öğrenememek olsa.Öyle derde,öyle zorluğa can kurban.Meryem Uzerli haftada 50.000'den fazla alırken bir de dizi süresinin uzunluğundan yakınıp duruyordu.Ya,burası Türkiye burada böyle.Meryem'den başka kimse bu kadar çok dizi süresi hakkında şikayet etmedi bu kadar büyütmedi.O kadar maaş alıyorsun,azıcık yoruluver.Bu ülkede madenlerde 5 tl için saatlerce çalışan,700 tl ile evini geçindirmeye çalışan insanlar var.Onlar Meryem'den kat kat yoruluyor ama haftada en az 50.000 almıyor malesef.Meryem bu ülkeye nankörlük edip çekip gitti.Yıllarca orada kaldı.Baktı para bitiyor.Çareyi tekrar buraya dönmekte buldu.Gecenin Kraliçesi isimli dizinin senaryosu Meryem Uzerli'ye özel yazıldı.Bu ne lüks? Böyle bir lüksü hak edecek kadar emek verdin mi sen Türk dizi-sinema sektörüne? Hayır.Sadece bir tek dizide oynadı ve onu da bitirmedi bile.Gecenin Kraliçesi'nin tanıtımlarında ''3 sezonluk hasret bitiyor'' sloganı kullanıldı.Meryem kim ki 3 sezon onun hasretini çekelim biz?Gecenin Kraliçesi sadece Meryem Uzerli üzerine kurulan senaryosu bile son anda yazılan berbat bir diziydi.Malesef Meryem Uzerli bu dizide güzel bir oyunculuk sergileyemedi.Hürrem'e ne kadar yakıştıysa Selin'e bir o kadar yakışmadı.Ve ta-taaaa!Dizi reyting kurbanı oldu ve hakettiğini buldu.Meryem dizisi tutmayınca tekrar ülkesine dönecekmiş falan filan.Döner tabii.Dizi az sürse de parayı götürdü yine de.Bir-iki yıl parayı Almanya'da yer sonra paşa paşa geri gelir buraya.Sonra yine aynı şeyler.Meryem,lütfen Almanya'ya dön ve bir daha gelme!O çok sevdiğin ülkende oyunculuk yap kolaysa.

Cevap Yaz
0
0
sueky (Amatör) | 14 Mart 2016, 17:53

güzelliği dezavantajmı bilemiyorum. Sanki güzel olunca iyi oyuncu olamazsın gibi bir önyargı var bizlerde ama kadın bence gayet iyi bu konuda. hakkını yememek lazım. hürrem olarak çok izlemedim ama annemin yarası filminde filmi götüren oydu diyebilirim.

Cevap Yaz
0
1
Rosesmoon (Amatör) | 5 Mart 2016, 17:38

Hayatımda ilk defa bir oyuncuyu bu kadar ağır eleştireceğim.
Bu terbiyesiz kadın, geliyor ülkemizde Muhteşem Yüzyıl adlı dizide oynuyor, evet gerçekten role cuk oturmuş ondan başkası düşünülmezdi, gerçekten harika oynadı. Fakat özel hayatıyla iş hayatını karıştırıp ülkeyi terk edene kadar. O zamandan beri oyunculuğu bitmiştir benim için. Ne yaşadıysa yaşadı ülkeyi terk edip bütün ekibini zorda bırakması kadar iğrenç bir davranış yoktur. Sen orada tek başına bir oyuncu değilsin, bütün ekip birsiniz bunun nasıl farkında olamazsın. Ayrıca bu hanım kızımız çalışma saatlerini beğenmiyor ama aldığı o milyarlı paralara kucak açmasını da biliyor, yok daha neler, ikiyüzlülüğün daniskası. Neyse sonra o süresini beğenmediği dizilere çokçok yüksek rakamlı fiyatlar için geri geliyor. Yeni dizisi için Türkçe öğrenmeyi lüzum bile görmüyor, bütün bir senaryoyu onun yabancı bir ülkeden geldiğiyle ilgili yazmaya başlıyorlar, bu nasıl bir terbiyesizliktir ekmeğini yediğin ülkenin dilini bilmeyeceksin. Dizinin reytingleri tutmayınca orda burda ileri geri konuşmaya başlıyor ardından ayy yook ben yapamıyorum ülkeme geri dönücem tripleri. Eğer bunları olur da okursan defol bu ülkeden, sana kazandırdığımız paralara yazıklar olsun, senide insan sandık buralara kadar getirdik, yazık, sana milyarca para veren, o terk ettiğin dizinin yapım ekibine olan borçlarını kapatan, sana ev tutan şimdiki yapım ekibi de bir daha böyle bir salaklık yapmayacaklarının farkına varmışlardır eminim. Bir de dizinin afişinde usta isimler dururken, bir dizide bir reklamda oynamış kadını afişte ön plana alıp diğer oyunculara terbiyesizlik yaptılar!!

Cevap Yaz
2
0
alcapone1934 (Figuran) | 22 Ocak 2016, 12:26

Kadında star ışığı var , inanılmaz bi sempatiklik var , yüz güzelliği var göz güzelliği var ve iyi oyunculuk var şuan ülkemiz standartlarının çok üstünde bir insan umarım çok başarılı olur

Cevap Yaz
0
2
Görüşleriniz