Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Paul Anka

The Longest Day 2. Fragmanı
Paul Anka profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
9.6/ 10
3 oy
2 kullanıcının favorisi

Paul Anka

Kanada

30 Temmuz 1941

Biyografisi

12 yaşında profesyonel kariyerine başladı. 1956\'daki I Confess adlı ilk parçasının kaydını babasından aldığı parayla yaptı. Ama o plak sadece 300 tane sattı. Sonraki parçası Diana ise 9 milyon satışa ulaştı.

Buddy Holly\'nin söylediği It Doesn\'t Matter Anymore, Tom Jones\'un popüler hale getirdiği She\'s A Lady adlı besteler onundur. Ayrıca Claude François\'nın Comme D\'habitude adlı ünlü bestesine My Way olarak İngilizce sözleri Paul Anka yazmıştır.Ayrıca yazdığı reklam müzikleri de yazıldıkları zamanda büyük bir üne kavuştu.Örneğin bir fotoğraf makinesi firması için yazdığı \'Times Of Your Life\' adlı şarkı piyasaya sürüldüğü zamanda çok sevilmişti.

Kendi adına birçok TV şovu yaptı.1957\'de \'Diana\' şarksı dünya çapında üne kavuştu.1961 yılında \'Time\' dergisi onun besteci ve sözyazarı kimliğini ön plana çıkarttı. Kanada Ottawa\'da 27 Nisan Paul Anka günü olarak kutlanmaktadır.1990\'da Amerikan vatandaşlığına girdi.2003\'te \'American Idol\' yarışmasında konuk sanatçı olarak sahneye çıktı. Birçok ünlü sanatçıyla beraber düetler yaptı.Paul Anka Michael Buble, Celine Dion, Ricky Martin, kızı Anthea Anka, Tom Jones ve Frank Sinatra ile aynı sahneyi paylaştı.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 1 Yapım

Tüm yorumlar (1)

Avatar
xyzzyx (Figuran) | 28 Eylül 2012, 11:35

you're my destiny şarkısı çok güzel

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz