Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Ümit Okur

New York\'ta Beş Minare Fragman 2
Ümit Okur profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.2/ 10
21 oy
1 kullanıcının favorisi

Ümit Okur

Bilinmiyor

Bu bilgi mevcut değildir.

Biyografisi

Elazığ, Mersin, İstanbul ve Bursa\'da ilk ve orta öğrenimini tamamlamlayarak ziraat teknisyeni olmuştur.

Yüksek Öğrenimini tamamlamak için Almanya\'da işçi olan annesi Fatma Okur\'un yanına gitmiş fakat Türkiye\'de bitirmiş olduğu Ziraat Meslek Lisesi\'nin lise dengi kabul etmeyen Alman Eğitim Sisteminden dolayı Kimya Meslek Lisesini bitirerek kimya laborantı olmuştur.

Bu arada Bayer ilaç fabrikalarında bir yıl staj görmüştür. Daha sonra Achen Teknik Üniversitesi\'ne bağlı atom tekniği fakültesine başlamış, fakültenin son yılında karar değiştirerek tiyatro bölümünü bitirip oyunculuğa başlamıştır. Ayrıca üniversitedeyken Alman televizyonunda asistanlık yaparak tecrübelerini geliştirmiştir.

Sırası ile Köln,Wubertall şehir tiyatroları ve Westfalen bölge tiyatrolarında aktör olarak çalışıp \"KANAKEN\",\"SINIF DÜŞMANI\" gibi önemli eserlerde başrolde oynamıştır..

Daha sonra dünyayı tanımak amacı ile oyunculuğu bırakarak animasyona başlayıp Bahamas, Küba, Kanarya adaları, Mallorca, İtalya, Tunus, Tayland, ve Maldiv adalarında bulunan çeşitli tatil köylerinde animatör ve animasyon şefi olarak çalışmıştır.

Vatan özlemi ağır basınca Türkiye\'ye dönerek değişik otellerde animasyon şefliği yapmıştır.

Kemer\'de bulunan Marco Polo Tatil Köyü\'nde çalışırken tanıştığı film yapımcı Ferdi Eğilmez\'in dikkatini çeken Ümit Okur sinemaya atılarak \"KAHPE BİZANS\", \"HEMŞO\" gibi filmlerde önemli rollerde oynamıştır.

İngilizce, Almanca, İspanyolca, İtalyanca, ve az olarak da Fransızca konuşubilen Okur yazları animasyon, kışları ise oyunculuk yapmaktadır.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 2 Yapım

Tüm yorumlar (1)

Avatar
scarlettj (Efsane) | 30 Ocak 2010, 00:08

güneşi gördüm filminde  izlemiş ve beğenmiştim kendisini

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz