Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Hakan Evrensel

Anadolu Kartalları Fragman
Hakan Evrensel profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.3/ 10
24 oy
2 kullanıcının favorisi

Hakan Evrensel

Bilinmiyor

1 Ocak 1967

Hakan Evrensel Biyografisi

Hakan EVRENSEL, 1967’de Ankara’da doğdu. “Büyüyünce ne olacaksın?” diye soranlara, “Asker olacağım” dedi. Ve oldu. “O zaman en iyisi” diyerek, zor ne varsa onu yapmaya çalıştı. Güneydoğu’ya gitti. Bu kez, “Bir yerlerde yanlış var, ama nerede?” diye sormaya başladı. Yanlışın ne olduğunu ordu içinde bulamayacağını anlayınca kendi isteği ile müstafi sıfatıyla çok sevdiği askerlik mesleğinden ayrıldı. Gazetecilik yapmaya başladı. Doğruyu ararken Güneydoğudan Öyküler ortaya çıktı. Yer Eksi İki yazarın ilk romanıdır.

Hakan Evrensel, Güneydoğudan Öyküler ve Yer Eksi İki\'den yola çıkılarak peyaz perdeye aktarılan NEFES filminin senaryosunu da Levent SEMERCİ ve Mehmet İlker ALTINAY ile birlikte kaleme almıştır.

Devamı
Gizle

Tüm yorumlar (5)

Avatar
ferhatt1905 (Amatör) | 2 Kasım 2011, 20:41

Nefes gibi bir filme katkisi olan Hakan Evrensel,nasil olurda bu kadar,,tabiri caizse kari muhabbeti sokmus bu filme,daha filmi seyretmedim ama fragmani beni hayal kirikligina ugratti.

Cevap Yaz
0
0
tcvtnds (Amatör) | 30 Temmuz 2010, 23:04

FİLMDEKİ KOMANDO YÜZBAŞI HAYATIMDA GÖREMEYECEGIM KADAR KOTU CIZILMIS PROFILE SAHIP, PSIKOLOJIK OLARAK DAGILMIS, TAKTIK BECERISI OLMAYAN, SANKI ILK DEFA OPERASYONA CIKIYOMUS GIBI LİDERLİK VASIFLARI ZAYIF BİR SUBAYDI. BU BIDE YUZBASI . EN AZ 9 YILLIK SUBAY. BIR KERE SUBAY OLAN KISININ O DAGDA STRATEJISI OLMALI Kİ STRATEJİ YOK. KOMUTAN KITAP OKUMAMIS. YAHU AMERIKAN FILMI DE MI SEYRETMEMIS. BARI GUNEYDOGUYA GIDEN ABILERINDEN DE MI BISEY OGRENMEMIS.
AYNI ZAMANDA ASKERLERİN DE PROFİLİ BERBAT ÇİZİLMİŞ. ASKERLER KORKAK TERORISTLER KAHRAMAN GIBI SAVASIYOR. ASKERLERIN VE RUTBELI PERSONELIN PSİKOLOJİSİ % 20 VERİLEBİLMİŞ. GERİ KALAN % 80 ABARTI.  YAHU BU FILMIN YAZARININ GERCEKTEN ASKER KOKENLI OLDUGUNA EMIN MIYIZ?

Cevap Yaz
0
1
LuisBunuel (Artist) | 19 Mayıs 2010, 21:26

Filmi çok başarılı buldum. Filmi önce TSK destekli propaganda filmi ön yargısıyla izledim ama öyle olmadıgınıgördüm. Hakan Evrensel tecrübeli genç bir yazar...Tebrikler

Cevap Yaz
0
1
cenk83 (Profesyonel) | 7 Kasım 2009, 00:50

Bunu yazan bir subay olduğuna göre SAHRA TALİMNAMESİNİ BİLMİYOR--
BU NASIL SUBAYLIK YAPMIŞ ANLAMADIM...

Cevap Yaz
0
1
rebellion35 (Figuran) | 29 Eylül 2009, 01:03

hakan bey film konu itibariyle iyi güneydoğuyu anlatan bir film yanlız size yakışmıyan bir durum var filmdeki astsubay ve astsubaya yüzbaşının davranış biçimi, içlerindeki en sümsük adamı astsubay yapmışsınız içtimada askerlerin arasına sokmuşsunuz içtima alanında karısından bahsettirmişsiniz astsubayıııııııııııııııım uyuma dedirtmişsiniz niye astsubayları bu kadar kötü er gibi göstermeye çalıştığınızı anlayamadım bunun böyle olmadığını sizde biliyorsunuz bizde biliyoruz değilmi senaryosunu sizin yazdığınızı duyduktan sonra  2senedir sabırsızlıkla bu filmi bekliyordum ama malesef bu fragmandan sonra beni ve bütün astsubay camiasını kaybettiniz bende bir astsubay çocuğu olarak sizi şiddetle kınıyorum ve kitabınızı yırtıyorum subaylığı bırakmışsınız amasubay zihniyetini bırakamamışsınız inşallah bu yorumu okursunuz ve gereğini yaparsınız

Cevap Yaz
0
0
cenk83 (Profesyonel) | 7 Kasım 2009, 00:56

Bunu KİTABI YA DA FİLMİ - HERNEYSE yazan KİŞİ
HERKİM İSE
Dediğine göre subaymış..
 
ST 7-10 B  SAHRA TALİMNAMESİNİ BİLMİYOR--
OKUMAMIŞ
BU NASIL SUBAYLIK YAPMIŞ ANLAMADIM...
ne ile eğitim yapmış acaba merak ettim de...

0
0
kickshaw (Amatör) | 18 Ekim 2009, 01:54

Bence yüzbaşının, astsubayın elinden telsizi alarak açık konuşma yerine şifreli konuşmayı sürdürtmesi, bir mesajdı. Asker değilim ama bir zamanlar askerdik. (: Ayrıca filmde askerlere duygusal yönden yaklaşılmış ki amacın zayıf gösterme olmadığını düşünüyorum. Ergenekon sonrası ordumuzu kirletmeye çalışanlar için ders niteliğinde bir film.

0
0
kickshaw (Amatör) | 18 Ekim 2009, 01:53

Bence yüzbaşının, astsubayın elinden telsizi alarak açık konuşma yerine şifreli konuşmayı sürdürtmesi, bir mesajdı. Asker değilim ama bir zamanlar askerdik. (: Ayrıca filmde askerlere duygusal yönden yaklaşılmış ki amacın zayıf gösterme olmadığını düşünüyorum. Ergenekon sonrası ordumuzu kirletmeye çalışanlar için ders niteliğinde bir film.

0
0
scarface61 (Amatör) | 17 Ekim 2009, 02:06

merhaba arkadaşım ben de bis subay olarak dediklerine katılıyorum ama bu sahnelerden fazlasının yaşandığı olaylar ordumuzda yaşanıyor özellikle insan kendini kaybettiğinde bırak rütbeyi karşınısındakini insan yerine bile koymuyor..subay-astsubay ayrımı (hiç onaylamadığım halde)maleessef ordu hiyararşisinde yer alan bir sistem.film gayet mükemmel yani aşağılama olarak düşünme sakın bizler hepimiz biriz özellikle bu filmi yapanların içinde böyle bir fitne fesat taşıyacak bir insan yok çünkü hakan evrensel okuldan yakın arkadaşım ve çok değerli birisidir bu konuda aydınlatmak istedim seni.saygılar selamlar diliyorum.

0
0
Görüşleriniz