Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Jonathan Haze

The Little Shop Of Horrors 1. Fragmanı
Jonathan Haze profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.0/ 10
5 oy

Jonathan Haze

ABD

1 Nisan 1929

Biyografisi

Ilginç Pittsburgh doğumlu aktör Jonathan Haze efsanevi lowbudget üretici için (hemen hemen) tek oyuncu / yönetmen Roger Corman yaklaşık on yıldır arkasında-the-scenes eserin lehine göz ayrılmadan önce oldu. En hafif, çerçeveli, utangaç saçlı-kıvırcık arıyor delikanlı, the Ocean Floor (1954) kimden çorman's Monster in uğursuzluk ilk yapılan ancak çorman için küçük tuhaf rol konusunda da istikrarlı bir düzeyde devam başardı. O Swamp Women (1955), bir eski Five Guns West (1955) ve bir erkek gün Radyoaktif atıklar Dünya Sona Erdi (1955), bir bilimkurgu olarak çorman ilk baskın tür tarafından kontamine olarak mahkum bir yankesici oynadı. Çorman, Bu Dünya (1956), Çıplak Cennet (1957), Carnival Rock (1957), Bu Earth (1957), ve fethetti Sis ve cheapjack yapımları silâhlı soyguncu (1956) yılında daha sonraki fatura Alınan için Sis's küstahlık hayran olması gerekir Bayou (1957) (daha zayıf Beyaz Çöp Kutusu "olarak bilinir). 

Bu Viking of Women in the inanmaz The Saga bir Viking ve Su Büyük denizyılanı (1957) of Their Yolculuk olarak çalışması sonrasında çorman kült yıldız onu The Little Shop of Horrors of neden bu zavallı görünümlü teslim tarafından Sis catapulted ( 1960). Gibi mankafa üzgün çuval Seymour Krelboyne, Sis bir görünürde zararsız fide besleyen bu mütevazi Skid Row çiçek tezgâhtar çalar sırasında öldürmek için ve gübre olarak insan kadar hizmet yaşıyorsanız, daha sonra kendi grotesk, kana susamış tesisi için yem düşüyor. Komedi, iki gün içinde 27.000 $ bir bütçe ile filme, lowgrade çorman göstermelik olarak erken açıklamasında, görevden alındı, ancak durumu ezici olarak gece yarısı TV yıllar sayesinde üzerinde büyüdü. Sis ve oldukça dolgun Jackie Joseph airhead onun kız arkadaşı Audrey ile kült onur paylaşılmış; bir santralın kurbanların iyi dost ve çorman düzenli Dick Miller ve bir ön-star Jack Nicholson bir masochistic diş hasta olarak. Film isabet Broadway müzik ve müzik filmi çıkan spawned. Sis Miller ve Nicholson tekrar çorman's Edgar Allan Poe olarak yanında özellikli olduğunu olan Boris Karloff yıldızlı terör (1963) gibi. 

Bunun yerine ileri onun oyunculuk kariyeri bu noktada taşınma, Sis uzaklıktadır bundan veered ve sahne arkasında eser bulundu. O, Sci için komut-fi komedi Invasion Star Creatures (1963) Nicholson Mesa from "Canavarlar") çalışan bir başlık (ile yazıldı ve _Premature Mezar gibi filmler, The (1962 için üretim çalıştı) _, Orta (1969) Bir diğer güzel Mess (1972) ve çorman kendi The doğumlu Losers (1967) Güzel. 1982 yılında aksiyon filmi Vice Squad in Dapper Man "olarak minyatür oldu (1982) ve 70 yaş geri ekranda bir çorman Cameo için geldi onun" The Phantom Göz "(1999).

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster

Tüm yorumlar (0)

Avatar
Görüşleriniz