Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Serpil Örümcer

Serpil Örümcer profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
9.6/ 10
6 oy

Serpil Örümcer

Türkiye

Bu bilgi mevcut değildir.

Biyografisi

Bir dönem sinemanın vamp kadını, \'Bayan Bacak\' lakaplı sanatçı. Esas soyadı Orümcer\'dir, ancak Örümcer daha rahat söylendiği için öyle kullanırdı.

Örümcer, bir dönemin ünlü popçusu Berkant “Bay Samanyolu” ile evlenmiştir. Beşiktaş’ta bir çay bahçesinde başlayan aşkları nikah masasında sonlanır. Bu arada sanatçının çalıştığı gece kulübünde sahne almaya başlar, şöhret olur. Ancak büyük aşk sadece 1 yıl sürer. Kızı Fulya\'ya hamileyken eşini terk eder.

Örümcer, daha sonra kendisinden başka 4 eşi daha bulunan Batmanlı işadamı Hasan Ölük\'le evlenmiştir.

İzmir Fuarı\'nda 1969\'da en büyük parayı alan sanatçıdır.

Devamı
Gizle
Tüm yorumlar (2)
Avatar
babacanni (Artist) | 2 Şubat 2009, 22:13

bir seda sayan programında rastlamıştım yerden çöp topluyor satıyor ve para kazanıp hayatta kalmaya çalışıyor diye çok üzülmüştüm.. bazı insanlar yardım ettiler, bende onun artık normal bir yaşama döner diye düşünmüştüm.. birgün kıbrıs a gittim, orada kumarhanede serpil hanımı gördüm??.. nasıl kızdım size anlatamam!!.. sen çık televizyonlara duygu sömürüsü yap, ve daha sonra biraz bitlenince git kıbrısa.. eğer biri seni götürse bile, senin gitmemen lazımdı..

Cevap Yaz
0
1
babacanni (Artist) | 2 Şubat 2009, 19:00

bir seda sayan programında rastlamıştım yerden çöp topluyor satıyor ve para kazanıp hayatta kalmaya çalışıyor diye çok üzülmüştüm..
bazı insanlar yardım ettiler, bende onun artık normal bir yaşama döner diye düşünmüştüm.. birgün kıbrıs a gittim, orada kumarhanede serpil hanımı görmeyeyimmi.. nasıl kızdım size anlatamam.. sen çık televizyonlara duygu sömürüsü yap, ve daha sonra biraz bitlenince git kıbrısa..
eğer biri seni götürdüyse bile senin gitmemen lazımdı serpil hanım..

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz