Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Sezgi Mengi

Kavak Yelleri
Sezgi Mengi profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.5/ 10
137 oy
137 kullanıcının favorisi

Sezgi Mengi

Türkiye

18 Haziran 1985

Biyografisi

Nişantaşı Işık Lisesi ve Pera Güzel Sanatlar Lisesi'nden sonra Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümü'ne devam etti.

Mengi'nin ilk tiyatro deneyimi Işık Lisesi Tiyatro koluna girmesiyle başladı. Daha sonra Pera Güzel Sanatlar Lisesine Geçti ve mezun olduktan sonra Şahika Tekand'ın Studio Oyuncuları tiyatrosunda oyunculuk egitimini tamamladı.

Mesude Eraslan'ın keşfi ile ilk televizyon denemesi olan Şarkılar Seni Söyler'de Deniz Akkaya ve Kerem Alışık ile oynadı. Daha sonra İki Genç Kız filminde Erim Karakterini canlandırdı. Çinliller Geliyor filminde Bedri karakterini oynadı. Avrupa Yakası dizisinde Fatoş'un oğlu Alican karakteri için konuk oyuncu olarak rol aldı. Şu anda Sınıf adlı dizide Kaya karakterini canlandırmaktadır.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster
Tüm yorumlar (26)
Avatar
ashleey (Profesyonel) | 21 Ocak 2012, 19:37

hayat devam ediyor da ki rolünü süper yapıyo iyi oyuncu yaş olarak çok daha küçük gösteriyo

Cevap Yaz
0
0
CoconutBall (Profesyonel) | 16 Kasım 2011, 18:29

bu çocuğa bayılıyorum sırf ondan dolayı Fikrimin İnce Gülüyle, Sınavı hiç kaçırmazdım. Tabii ikisi de erken bitirilmek zorunda kalındı o ayrı. Yine Canım Ailem de Kavak Yellerinde de oynuyordu.
Gerçekten çok tatlı :)

Cevap Yaz
0
0
sinefil01 (Profesyonel) | 27 Ağustos 2011, 18:29

tatlı bi çocuk ama bana itici geliyor belkide rollerinden dolayıdır.

Cevap Yaz
0
0
ian-selen (Amatör) | 23 Temmuz 2011, 13:34

Kavak yellerini severek izliyordum bir bölümde onu gördüm. Aman Allahım çok tatlı!

Cevap Yaz
0
0
osman1234 (Profesyonel) | 12 Mayıs 2011, 15:46

Nişantaşı Işık Lisesi ve Pera Güzel Sanatlar Lisesinden sonra Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümü'ne devam etti.Mengi'nin ilk tiyatro deneyimi Işık Lisesi Tiyatro koluna girmesiyle başladı. Daha sonra Pera Güzel Sanatlar Lisesine Geçti ve mezun olduktan sonra Şahika Tekand'ın Studio Oyuncuları tiyatrosunda oyunculuk egitimini tamamladı.Mesude Eraslan'ın keşfi ile ilk televizyon denemesi olan Şarkılar Seni Söyler'de Deniz Akkaya ve Kerem Alışık ile oynadı. Daha sonra İki Genç Kız filminde Erim Karakterini canlandırdı. Çinliller Geliyor filminde Bedri karakterini oynadı. Avrupa Yakası dizisinde Fatoş'un oğlu Alican karakteri için konuk oyuncu olarak rol aldı. Şu anda Sınıf adlı dizide Kaya karakterini canlandırmaktadır

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz