Michelle Krusiec

8,0 36 oy

Michelle Krusiec Biyografi

Michelle Krusiec, 2 Ekim 1974 tarihinde Fallon,Nevada,ABD'de dünyaya gelmiştir. Tayvanlı teyzesi ve Amerikalı eniştesi tarafından evlat edinilmiş ve ABD'de yetişmiştir. İngilizce ve Çince ana dilleridir. İki erkek kardeşi vardır.

 

12 yaşındayken yaşamakta olduğu Virginia Beach'teki bir yetenek avcısı tarafından keşfedilmiştir. Eğitimine 'Virginia Governor's Magnet School for the Arts'da başlamış ve bu okuldan tiyatro ve İngilizce dallarında diploma alarak mezun olmuştur. Daha sonra Oxford üniversitesi'nden burs almıştır.

 

Krusiec, adını ilk kez Discovery Channel'ın 'Travelers' (Gezginler) isimli programı için dünyayı dolaşan altı gezi muhabirinden biri olarak seçilmesinin ardından duyurmuştur. Kurusiec, bu program sayesinde dünyanın çeşitli yerlerindeki 50'den fazla şehri gezmiştir. Barbara Alvarez, Robin Kipp, Pearce Bunting, Patrick Michael, Foster Soloman ve sonradan Lisa Clark'ı da bünyesinde barındıran program Discovery Channel'ın en popüler programlarından biri haline gelmiştir.

 

Krusiec, 'Star Trek:Deep Space Nine' isimli dizinin 'Time's Orphan' adlı bölümünde 18 yaşındaki Molly O'Brien karakterini canlandırmıştır. Kariyerindeki önemli dönüm noktalarından birini Tayvan'da yaşamıştır. Kursiec, ABD'nin NBC kanalında Cumartesi günleri yayınlanan 'One World' isimli sitcomda başrollerden birini üstlenmiştir. 2004 yılında Sevgiyi Ararken isimli filmde canlandırdığı Wil Pang karakterindeki performansı 2005 Altın At Film Festivali'nde En iyi Kadın Oyuncu Ödülü'ne aday olmasını sağlamıştır. Krusiec, bu filmde dul annesiyle birlikte yaşayan Çinli-Amerikalı, lezbiyen bir cerrahı canlandırmaktadır. Bul rol aynı zamanda Krusiec'in ilk başrolüdür.

 

'Hollywood Reporter' Michelle Krusiec'i 'Yükselen On Yıldız' listesine dahil etmiş ve 2005 yılı için 'Sundance Film Festivali'nin Yüzleri' arasında saymıştır.

 

2006 yılında Asya Mükemmeliyet Ödülleri'ne sunucu ve aday olarak katılmıştır.

Devamını Oku