Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Brandon De Wilde

Brandon De Wilde profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.3/ 10
6 oy
3 kullanıcının favorisi

Brandon De Wilde

ABD

9 Nisan 1942

6 Temmuz 1972

Katkıda Bulunduğu Son 4 Yapım

Hepsini Göster

Tüm yorumlar (2)

Avatar
tucobenedicto (Artist) | 28 Nisan 2013, 05:29

30 yaşında hayatını kaybetmiş bir oyuncu.Fakat oynadığı filmler çok üst düzey filmler.Shane,Hud,Night Passage gibi çok önemli yapımlarda oynamış.Paul newman,johnwayne,James stewart gibi önemli artistlerle beraber çalışmış.Küçük yaşta 50 e yakın filmde oynamıştır.

Cevap Yaz
0
0
apo-taskan (Figuran) | 11 Mayıs 2011, 23:06

SÜPER BİR OYUNCU AMA GEREKEN DEĞER VERİLMİYOR MALESEF... 30 YAŞINDAYKEN BİR MOTOR KAZASINDA ÖLMÜŞ... ERKEN YAŞTA ÖLDÜĞÜ İÇİN FAZLA FİLMİ YOK; BU NEDENDENDİRKİ FAZLA TANINMAZ...YAŞASAYDI 69 YAŞINDA OLURDU VE TANINMIŞ ÖNEMLİ BİR ÜSTAD OLURDU... FAZLA YAŞAMADIĞI İÇİN KENDİNİ TANITAMAMIŞ... UNUTULAN BİR OYUNCU... İLK FİLMİ OLAN VADİLER ASLANINDA (1953) ; (FİLMİN ÇEKİLDİĞİNDE YILDA 11 YAŞINDA BİR ÇOCUK OLMASINA RAĞMEN) FİLMİNDEKİ PERFORMANSI GAYET İYİ... DİĞER FİLMLERİNİDE SIRAYLA İNDİRİP İZLİYORUM...
 
BU YORUMU OKUYAN ARKADAŞIM SANATÇIYA OY VER VE FAVORİ SANATÇILARINA EKLE HEP DESTEK TAM DESTEK...
 
YORUMUMA CEVAP VERİN LÜTFEN FİKİRLERİNİZİ BEKLİYORUM NASIL YORUM OLMUŞ?AÇIKLAMAM NASIL? ONA GÖREDE YORUMUMA PUANLARINIZI BEKLİYORUM :) ÇOK ŞEY İSTEDİM HERALDE KIZMAYIN :) DEDİĞİM GİBİ SANATÇIYA DESTEK... SİZDE SANATÇI HAKKINDA YORUM YAPIN VE FİLMLERİNİ İZLEYİN ..

Cevap Yaz
1
1
FilMan (Jön) | 7 Eylül 2015, 00:11

İlk olarak Shane filminde izleyip tanıdım.Hakikaten çok iyi oynamış ve çok önemli yapımlarda yer almış.

0
1
Görüşleriniz