Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Doruk Çetin

Doruk Çetin profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.3/ 10
2 oy
1 kullanıcının favorisi

Doruk Çetin

Türkiye

15 Mayıs 1987

Biyografisi

2005 senesinde çalışmaya başladığı sektörde, kısa sürede başarılı işlere imza atan Doruk Çetin, çağdaş Türk tiyatrosu ve sinemasının temelini atan Muhsin Ertuğrul ve yönetmen Sinan Çetin'in yeğenidir.

 

2011 yılında menajer Ahmet Koraltürk ile birlikte Cemal Hünal, İsmail Hacıoğlu, Berk Oktay, Necip Memili, Tugay Mercan gibi birçok oyuncuya menajerlik hizmeti veren Vodvil isimli prodüksiyon ve menajerlik şirketini, 2013 yılında ise Vodvil Prodüksiyon ve Menajerlik'e bağlı Sinevod Prodüksiyon'u kurdu. Hollywood'da Madonna ve Ben Stiller gibi bir çok sanatçıya makyaj tasarımı yapan Jason Lotfi ile beraber Hollywood'da ortak çalışmalar yürütmektedir.

 

Bunlar dışında Sinan Çetin'in çektiği Yankee Go Home isimli sinema filminde, Leelee Sobieski, Mehmet Aslan ve Ömür Arpacı ile başrolü paylaştı.

 

Fox Türkiye kanalında yayınlanan Garaj isimli modifiye araç programının yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendi. Programda Garaj ekibi her hafta modifiye işlemlerinden geçirilen bir arabayı şanslı bir kişiye hediye etmektedir.

 

Hayko Cepkin ile birlikte hazırladığı ve CNN Türk kanalında yayınlanan Extreme-G isimli extreme sporlar tanıtım programının yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlenmiştir. Programda her hafta Hayko Cepkin ve programa konuk aldığı sanatçılar Türkiye'nin farklı yerlerinde extreme sporlar yapmakta ve bunu ekrana taşımaktadır.

 

Son olarak Royce Enerji İçeceği firmasının ve Emniyet Genel Müdürlüğü'nün 10 Nisan Polis Haftası kapsamında yayınlanan televizyon reklam filmlerinin yönetmenliğini yapmıştır.

Devamı
Gizle
Tüm yorumlar (2)
Avatar
onuralia (Amatör) | 24 Temmuz 2008, 23:51

İleridi büyük işlere imza atıp, adını çok duyacağımızı düşündüğüm kişi. Gerçekten çok yetenekli biri. Hatta amcası Sinan Çetin'in, Plato Film'i ileride ona bırakacağına düşünüyorum.

Cevap Yaz
0
0
soilwork (Jön) | 15 Temmuz 2008, 14:21

gerçekten inanılmaz. bukadar gençken yaptıklarına bakacak olursak daha çok şeyler yapacaktır bunu söyleyebiliriz. genç ve iyi bir yetenek. ilerleyen zamanlarda onun adını daha çok duyacak gibiyiz.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz