Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Ayçin Karayılan

Ayçin Karayılan profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
4.5/ 10
5 oy
1 kullanıcının favorisi

Ayçin Karayılan

Türkiye

5 Mart 1985

Biyografisi

Ayçin Karayılan 05.03.1985 İzmir doğumlu. İlkokulu İzmir Gazi İlköğretim Okulunda Orta Okulu ise Vali Kutlu Aktaş İlköğretim okulunda, Liseyi ise Balçova Ticaret Lisesinde bitirirdi. Halen 9 Eylül Üniversitesi

Mankenlik yaşamına

Lise Öğrenciliği yıllarında 2001 yılında ilk Neşe Erberk Ajansta mankenliğe başladı.2 yıl bu Ajansta çalıştığı süre içinde değişik defilelere cıktı. Ekspozisyonlara katıldı. Güzel Manken öğrenci olduğu için okula daha çok önemseyerek mankenliğe 2 yıl kadar ara verdi.

Liseyi bitirdikten sonra aha sonra İzmir’de çeşitli ajanslarla çalışmaya başladı.

Annesi Yugoslav göçmeni, babası İzmirli olan melez güzeli Ayçin Karayılan,

Bir yandan okuluna devam ederek diğer yandan dan da okul harçlığını çıktığı defileliden kazandı. Okul olduğu için mesleğine pek ağırlık veremiyordu.

Daha sonra bir gün bir telefon geldi. Çalıştığı Ege Ajans yetiklilerinden biri Ankara’da yapılacak güzellik yarışmasına katılmasını istiyordu. Yarışma 25 Martta 2006’da Miss Tourism Turkey 2006 Anakarada yapılmıştı. Ayçin Karayılan bunu ayağına gelmiş iyi bir fırsat kabul ederek katıldığı bu yarışmadan üçüncülük tacını giymişti.

Katıldığı ilk güzellik yarışmasında onun Ayçin için son derce keyif verici bir şeydi. Kamp dönemi yorucu olsa da çok eğlenceli geçiyordu. Ayçin’in bu yarışmaya katılmak da ki asıl amacı kendisine bir deneyim kazanmak içindi.

Bir güzellik yarışması organizasyonun nasıl gerçekleştiğini öğrendi kamp süresince yaşadığı arkadaşlık ilişkilerini genişletti.

Herkesin idealindeki birincilik tacı giymek varken Ayçin Karayılan bu yarışmada üçüncülük tacına layık görüldü. Bu bir Miss Türkey, ya da bir Best modıl güzellik yarışması gibi değildi. Ayçin, yarışmanın daha farklı olacağını düşünse de yarışma istediği gibi gerçekleşmemişti.

Ayçin Karayılan yarışmadan evet aradığını bulamamıştı ama ismini de Türkiye 3’ü güzeli duyurmuştu. İzmir’e döndüğünde kendiside kendindeki bu değişikliğin farkını çok iyi anlamıştı. Bu yarışmadan elde ettiği dereceden sonra çeşitli firmaların organizasyonları ile defilelerine çıktı, birçok katalog çekimlerinde boy göstermeye başladı.

Fakat Ayçin’in bu başarının ardından şansı arttı artmasına da İzmir ona küçük gelmeye başlamıştı. Ayçin bir adım daha öteye giderek kendini bu işin asıl merkezi olan İstanbul’a yönlendirmişti. Ama o ne zor olan İzmir şartlarını bırakmak istiyor, nede İstanbul’dan vazgeçmeyi. Çünkü bu işin asıl merkezinin İstanbul olduğunun bilincindeydi.

Muhasebe ikinci sınıf Öğrencisi. Okul dışındaki boş zamanlarını profesyonel olarak mankenlik, fotomodellik ve dizi oyunculuğu olarak sürdürmekte olup halen İzmir’de İkamet etmektedir.

Devamı
Gizle
Tüm yorumlar (0)
Avatar
Görüşleriniz