Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Jan Svankmajer

Otesanek Fragmanı
Jan Svankmajer profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.4/ 10
19 oy
16 kullanıcının favorisi

Jan Svankmajer

Çek Cumhuriyeti

4 Eylül 1934

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster
Tüm yorumlar (5)
Avatar
elizadoolittle (Figuran) | 16 Ekim 2015, 01:41

Fantastik ve sürreal işler yapan aşmış bu abimiz ne yazık ki pek az tanınır. Lanet olsun popüler kültüre de diyebiliriz.

Cevap Yaz
0
0
FbSinanSarp (Fenomen) | 7 Nisan 2015, 18:40

Sıradışı yönetmenlere karşı hep bir ilgim olmuştur. Bu ustamızı da geçenlerde Alice isimli filmini izledikten sonra tanıdım. Bizim sinemamızda pek bilinmese de çek sinemasının önemli isimlerinden birisidir imdb stesine şöyle bir göz atacak olursanız hep sağlam filmlere imza atmış. Ama ne yazık ki ABD sinemasına öyle bir takılmışız ki diğer değerleri göremez hale gelmişiz bende dahil.

Cevap Yaz
0
0
LuisBunuel (Artist) | 28 Mayıs 2011, 22:31

Alice'i izlediğimde hem hayran kaldım hem de Jodorowsky etkisini gördüm. Hayvanları giydirerek konuşturması ve bir çamurdan film çekmesi ancak bir dehadan çıkabilir...

Cevap Yaz
0
0
doguskozal (Amatör) | 2 Temmuz 2009, 19:37

tam bir sinema dehası.sürreal filmlerde daha iyisini görmedim.genel olarak insanları yabancılaştırmaya, kimliksizleştirmeye ve iğrenme içgüdüsünü pekiştirmeye yönelik işler çıkartıyor.tüm işlerini izledim ve herkesin de izlemesini tavsiye ederim özellikle otesanek(little otik) ve sileni (lunacy) filmleri çığır açan ve akla zarar niteliklerdedir.

Cevap Yaz
0
0
Moqui (Amatör) | 30 Mayıs 2009, 20:55

Alice in wonderland ı az önce kapattım ara sıra esiyor izliyorum.Ama çocukluğum da televizyonda izlediğimde çok korkmuştum.Alice karakterini oynayan küçük kızın bakışları ve oyunculuğu çok donuk.Ve arada karşımıza çıkan et parçalarının yürümesi,konservelerden böceklerin çıkmasıda cabası.Ve Jan svankmajerin diğer eserlerini de izlemenizi öneririm.Çok başarılı!

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz