Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Baba Zula

İstanbul Hatırası: Köprüyü Geçmek
Baba Zula profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.1/ 10
17 oy
7 kullanıcının favorisi

Baba Zula

Türkiye

16 Ocak 1996

Biyografisi

1996 yılında Levent Akman (vurmalı çalgılar, ritm makinaları, oyuncaklar), Murat Ertel (saz ve telli çalgılar, ses) ve Emre Onel (darbuka, sampler) tarafından İstanbul\'da kuruldu. 2003 yılında gruptan ayrılan Emre Onel yerine Coşar Kamçı (darbuka) ve 2004 yılında canlı çizim tekniği ile Ceren Oykut Baba Zula\'ya katıldı.

Geleneksel Türk müzik aletlerinin kullanımını elektronik öğelerle birleştiren grup, değişik bir tını yaratarak Türk Halk Müziği\'ne yepyeni bir soluk getirmiştir. Halk müziğinin temel ayak ve usullerinden yararlanarak kendi melodi ve ritimlerini yaratıp kendi sözlerini yazan Baba Zula İstanbul şehir kültürü ile bu öğeleri harmanlayarak güncel bir tınıya ulaşmıştır. Çengi ve dansöz kültürüne özel önem veren Baba Zula\'nn konserlerinde de en az bir dansçı yer almaktadır.

Müzikleri, modernleşen ilk ve tek Türk enstürmanı olan elektro saz\'ın, kaşık ve darbuka ile birleşiminden oluşan Baba Zula, bu üç ayağın üzerine elektronik sesler, hayvan ve çevre seslerini de ekleyerek 21. yüzyıl İstanbul\'undan dünyaya bakıyor.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 1 Yapım

Tüm yorumlar (0)

Avatar
Görüşleriniz