Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Şevket Avşar

Şevket Avşar profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.0/ 10
5 oy
1 kullanıcının favorisi

Şevket Avşar

Türkiye

27 Mayıs 1960

Biyografisi

Şevket Avşar, tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu.

1960 yılında Erzincan'da doğdu. 1970 yılında Kurnaz Avukat adlı oyunla İBŞT'ye girdi. Behçet Kemal Çağlar Lisesi'ni ve İstanbul Belediyesi Konservatuarı'nı bitirdi. Büyük oyunların yanısıra, 1970 yılından 1997 yılına kadar aralıksız çocuk oyunlarında görev aldı.

Bazıları:Kurnaz Avukat,Bir Varmış Bir Yokmuş,Leylek Sultan,Sevimli Hayalet,Kutuda Rahat Dur,Küçük Nasrettin,Akıllı Soytarı,Bir Şeftali Bin Şeftali,İki Kova Su,Sırık Obur Camgöz,Mavi Kuş.
Sahnelediği Oyunlar:Yavru Kimin ,Kutuda Rahat Dur,Oyuncaktaki Sır.
Oynadığı Büyük Oyunlar:Soytarı,Keşanlı Ali,Yarın Bütün Dünya,Düğün yada DavulPazartesi Perşembe,Hürrem Sultan,Deli İbrahim,Kibarlık Budalası,Sarıpınar1914,Fermanlı Deli Hazretleri,Fotoğrafçı.  

2001 yılında Çocuk Tiyatrosu Birimi'nin başına getirildi. Fuayelerde Masal Dramatizasyonu başlattı.Engelli çocuklar için ; içinde engellilerinde rol aldığı bir çalışma yaptı.Kasiyas Ormanı,Kukla Tiyatrosunu oluşturdu ve bir oyun sahneye koydu(Benim Küçük Yıldızım)

Çalıştığı uzun metrajlı filmler ise Yusuf ile Kenan,Petrol Kralları,Yurt dışında Kara Kafalılar. Tv.dizileri ve birçok reklam filmlerinde oynadı.

Devamı
Gizle

Tüm yorumlar (0)

Avatar
Görüşleriniz