Rachelle Lefevre

8,9 484 oy

Rachelle Lefevre Biyografi

Rachelle Lefevre, Kanadalı aktris. Alacakaranlık (Twilight) film serisinin ilk 2 filminde Victoria Sutherland karakterini canlandırmıştır.  

1979'da Montreal, Québec'te doğan Lefevre'in babası İngilizce öğretmeni ve annesi bir psikologtu. 3 kız kardeşi vardır. Evlerinde hem İngilizce hem de Fransızca konuşulduğu için iki dili de çok iyi bilmektedir. Dawson Kolejinde Kreatif Sanatlar eğitimi olan Rachelle, Boston's Walnut Hill School'da drama dersleri aldı. Ayrıca Montreal'deki McGill Üniversitesi'nde edebiyat okudu, ancak oyunculuğa başladıktan sonra yarım bırakmak zorunda kaldı.

Bir restoranda garsonluk yaparken çalıştığı yere gelen ünlü bir televizyon yapımcısının kendisini keşfetmesiyle oyunculuğa başlayan Lefevre, 1999'da ilk rolünü Big Wolf on Campus adlı dizide aldı. 2002'de George Clooney'nin yönettiği Confessions of a Dangerous Mind filminde oynadı. 2000'li yılların sonuna kadar birçok dizi ve filmde rol alan Lefevre, büyük çıkışını Alacakaranlık serisi ile yaptı. Stephanie Meyer'in yarattığı serinin 2 filminde vampir Victoria Sutherland'i canlandırdı. Ancak serinin 3. filmi Tutulma'nın, o sıralarda oynamaya hazırlandığı Barney's Version filmiyle çakışması nedeniyle seriden ayrıldı ve rolünü Bryce Dallas Howard üstlendi. 2010 yapımı Barney's Version filminde ise Clara rolünü aldı ve usta aktör Paul Giamatti ile çalışma fırsatı buldu. Lefevre sinema ve televizyon çalışmalarını sürdürmektedir.

1.68 boyundaki sanatçının kendine örnek aldığı oyuncular ise Kate Winslet, Cate Blanchett, Katharine Hepburn, Meryl Streep ve Laura Linney. Los Angeles'ta yaşayan Lefevre, kendini sosyalist olarak nitelendirmektedir.

Devamını Oku