Anjanette Comer

9,8 1 oy

Anjanette Comer Biyografi

7 Ağustos 1939 Texas, ABD doğumlu oyuncu. 

Rufus Franklin and Nola (née Dell) Comer'ın kızı olarak dünyaya gelen Anjanette Comer, Pasadena Playhouse isimli tiyatroda iki sene boyunca sürdürdüğü çalışmalar ile oyunculuğa adımını attı. Comer'in televizyonda ilk görünüşü, 1963 tarihli bir Gunsmoke bölümünde konuk oyuncu olmasıyla oldu. Ardından Dr. Kildare ve Bonanza gibi 1960'ların ünlü dram dizilerinde rol aldı. 1964'te, Arrest and Trial dizisindeki rolünün başarısı nedeniyle en iyi yardımcı kadın oyuncu dalında Emmy adaylığı kazandı. Aynı yıl, ilk başrolü ve ilk sinema filmi olan Quick, Before It Melts adlı komediyi çekti. 1965 yılında ise “The Loved One” filminde rol aldı.

Funeral In Berlin filminde Michael Caine ile birlikte başrol oynamak için anlaşmış ve hatta tanıtım fotoğraflarında bile yer almış olsa da, filmden hastalığı nedeniyle ayrılmak zorunda kalmıştır. 1966 tarihli kovboy filmi The Appaloosa'da Marlon Brando ve John Saxon'la birlikte oynamış, Meksikalı bir köylü kızını canlandırmıştır. Buna benzer bir rolü 1968 yapımı Guns for San Sebastian filminde de oynamıştır. 

Comer'ın film çekme hızı, 1970 yapımı John Updike uyarlaması Rabbit, Run'da oynadığı Ruth rolünden sonra düştü. Kendisi daha sonra bu konuyla ilgili yaptığı bir açıklamada aşk hayatının işine engel olmasına izin verdiğini söyledi. Comer'ın daha sonraki yer aldığı yapımlar arasında Fire Sale ve 1983 tarihli TV dizisi The Long Summer of George Adams yer alıyor. Oyunculuğunun ilerleyen yıllarında, sıklıkla gizemli ya da egzotik karakterleri canlandırmıştır.

Comer, 1976 ve 1983 yılları arasında Robert Klane ile evli kalmıştır.

Devamını Oku
Bu sanatçı için henüz resim eklenmemiş. İlk sen ekleyebilirsin!