AJ Michalka

8,7 104 oy

AJ Michalka Biyografi

Amanda Joy Michalka, bilinen adıyla AJ Michalka, Amerikalı aktris ve şarkıcı. Kız kardeşi Alyson 'Aly' Michalka birlikte kurduğu Aly & AJ grubuyla şöhrete kavuşmuştur. 

1991'de Torrance, California'da doğdu. İnşaat firması sahibi Mark Michalka ve müzisyen Carrie Michalka'nın 2. çocuğudur. 6 yaşında piyano, daha sonra gitar ve başka pek çok müzik aletini çalmayı öğrendi.

Oyunculuk kariyerinin ilk başlarında, 2002 yılında Passions dizisinde konuk oyuncu oldu. Ardından Birds of Prey, The Guardian, General Hospital, Six Feet Under ve Oliver Beene dizilerinde oynadı. Bu sırada kız kardeşi Aly Michalka ile birlikte Disney Channel'ın albümleri için çeşitli şarkılar seslendirdi. Ağustos 2005'de Alyson ve Amanda'nın (ilk sahne adları Aly & AJ) ilk albümü olan Into the Rush piyasaya çıktı. Kız kardeşinin filmi Now You See It filmi için Do You Believe in Magic adlı şarkıyı kız kardeşi ile seslendirdi ve klibinde oynadı.

2005'te Kitty's Dish, 2006'da Haversham Hall adlı filmlerde önemli rollerde oynadı. Kız kardeşi ile Cow Belles adlı Disney filminde başrol oynadı. Aly & AJ kardeşler film için On the Ride adlı şarkıyı seslendirdiler ve klibinde oynadılar. Ayrıca yine kızkardeşiyle, Buz Prensesi adlı filmden No One adlı şarkıyı seslendirdi ve klibinde oynadı. Aynı yıl kızkardeşi Alyson Michalka ile Herbie Tam Gaz adlı Disney filmi için Walking on Sunshine adlı parçayı seslendirdi. 

2005'te Into the Rush adlı ilk albümlerini çıkardılar. 2006'nın Nisan ayında, kız kardeşi ile On The Ride Tour'a çıktılar, sonrasında turun DVD'si çıktı. 2006 yazında, Into the Rush: Deluxe Edition'ı yayımladılar. Bu albümde, Into the Rush albümlerindeki şarkılar + bonus şarkılar + DVD yer aldı. Chemicals React ve Rush şarkılarına da klip çektiler. Eylül 2006'da Acoustic Hearts of Winter adlı 2. albümleri geldi. Albümdeki Greast Time Of Year adlı şarkıyı Santa Clause 3 filmi için seslendirdiler ve klip çektiler. Ardından aynı ayda Insomniatic albümleri geldi. Like Woah adlı şarkılarını, Disney Channel Orjinal Filmi olan Minute Man için kaydettiler. Albümden Insomniatic'ten, Like Woah ve Potential Breakup Song adlı şarkılarına klip çektiler. Ayrıca aynı yıl kızkardeşi ile bir MTV filmi olan Super Sweet 16: The Movie de başrol oynadı.

2010 yılında, Hollywood Records ile yaşadıkları gerginliklerden dolayı oradan ayrıldılar ve kız kardeşiyle gruplarını adını 78Violet olarak değiştirdiler. 2010'da The Next Worst Thing adlı yeni şarkılarını çıkardılar. Uzun bir aradan sonra AJ; 2009 yılında Peter Jackson 'un yönettiği The Lovely Bones filminde oynadı. Ayrıca 2010 yılında Secretariat ve Sloe Moe adlı aile filmlerinde oynadı. Secretariat filmi için It's Who You Are adlı şarkıyı seslendirdi. Klibinde filmden parçalar kullanıldı. Sonbaharda, Alyson Michalka'nın hit dizisi Hellcats için onunla giriş müziği olan Belong Here'ı çıkardılar. O yıllarda müzik türleri pop'tan, rock'a geçiş yaptı. Hellcats'te konuk oyuncu olarak yer aldı. 2011 yapımı Super 8 filminde oynadı. 2013'te başlayan The Goldbergs adlı komedi dizisinde Lainey Lewis rolünde oynadı. Aly & AJ'in yeni çalışması Ten Years, 2017 yılında EP olarak piyasaya sürüldü.

Devamını Oku