Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Barbara Luddy

Sleeping Beauty Fragmanı
Barbara Luddy profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.7/ 10
5 oy
1 kullanıcının favorisi

Barbara Luddy

ABD

25 Mayıs 1908

1 Nisan 1979

Biyografisi

Montana-Ameriaka'lı oyuncudur. Film kariyeri sessiz filmler zamanı başlar (1920), aynı zamanda radyo programlarında da çalışmıştır. Babrara Luddy'in belki en bilinen filmleri Walt Disney Klasiklerindendir. Lady And The Tramp'de Lady'i, Sleeping Beauty'de Merryweather'i, Robin Hood'da Mother Rabiit'i, Winnie the Pooh and the Honey Tree, Winnie the Pooh and the Blustery Day, ve Winnie the Pooh and Tigger Too'de Kanga'yı seslendirmesi bilinen seslendirmelerindendir. Los Angeles, California'da 70 yaşında akciğer kanserinden ölmüştür.

Katkıda Bulunduğu Son 6 Yapım

Hepsini Göster
Tüm yorumlar (1)
Avatar
fergo10 (Profesyonel) | 16 Ağustos 2011, 19:08

Barbara Luddy (25 Mayıs 1908 - 1 Nisan 1979) Amerikalı aktris Great Falls, Montana . Film kariyerine aynı zamanda üretken bir oldu ve bu süre boyunca sessiz resimler ile başlayan, 1920'lerde radyo sanatçısı.

Barbara Luddy belki onun bir sesle çalışması için en iyi hatırlanacak olan Disney animasyon filmler gibi Lady ve Tramp (o itibari Lady oynadığı), Uyuyan Güzel , Robin Hood ve Winnie-the-Pooh featurettes Winnie the Pooh ve Bal Ağacı , Winnie the Pooh ve blustery Gün ve Çok Winnie the Pooh ve Tigger , bütün bunlar kompozit özelliği içine düzenlenebilir edildi Winnie the Pooh Birçok Adventures . Szubanski'nin diğer ürküttü (1962) ve TV filmi Kayıp Uçak(1969). Aynı zamanda konuk Hazel , Dragnet , Adam-12 , ve The Night Stalker: Kolçak gibi televizyon programları bölüm rol aldı .

Los Angelasta 1979'da akciğer kanserinden hayata veda etti.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz