18 yaşından küçük olduğunuz için video gizlenmiştir.

Bu video bazı kullanıcılar için uygunsuz olabilir.

18 yaşından büyük müsünüz?

EVET HAYIR

Zazie Beetz Biyografi

Zazie Beetz (1991 doğumlu) Atlanta (2016) filmindeki Vanessa rolüyle ve Deadpool 2 (2018), Applesauce (2015) ve Still Here (2020) filmlerinde oynadığı roller ile tanınan Alman-Amerikalı aktristir.

Almanya, Berlin Charité'de Alman bir baba ve Afrikalı-Amerikalı bir annenin çocuğu olarak dünyaya geldi.

Manhattan'da (New York City) büyüdü ve evde hem Almanca hem de İngilizce konuşuyordu. Küçük yaşlardan itibaren topluluk tiyatrolarında ve yerel sahnelerde sahne aldı. 2016'da Netflix antoloji dizisi Easy'de (2016) ve 2018'de Deadpool 2'de Marvel Comics karakteri Domino olarak yer aldı.(2018).

Alman babası bir marangoz ve annesi Afrikalı-Amerikalı bir sosyal hizmet uzmanıdır. Çocukluğundan beri topluluk tiyatrolarında ve yerel sahnelerde oynayan Zazie, ilkokulda neşesini buldu ve oyunculuk yaparak büyüdü. Berlin'de anaokuluna ve ilkokula gitti, ancak Manhattan'ın şehir merkezinde büyüdü ve evde ailesiyle birlikte hem Almanca hem de İngilizce konuşuyordu. İlk öğrenci işlerinden biri bir H&M mağazasında Alexa Einkaufszentrum'daydı. Muscota New School, Harlem School of the Arts ve LaGuardia Arts High School'dan eğitim aldı. Skidmore College'a devam etti ve burada Fransızca lisans derecesi aldı. Beetz, New York merkezli çeşitli filmlerde çalıştığı Harlem'de yaşıyor.

Devamını Oku
Bu sanatçı için henüz resim eklenmemiş. İlk sen ekleyebilirsin!