Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Till Lindemann

Till Lindemann profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.5/ 10
37 oy
33 kullanıcının favorisi

Till Lindemann

Almanya

4 Ocak 1963

Till Lindemann Biyografisi

Diedrich Lindemann, bilinen adıyla Till Lindemann, Alman müzisyen. Rammstein adlı Alman metal grubunun şarkı sözü yazarı ve vokalisti olarak tanınmaktadır.

1963 tarihinde Doğu Almanya'nın Leipzig şehrinde doğdu. ‎Lindemann 1986 yılında punk grubu First Arsch'da davul çalarak müzik hayatına başlamıştır. First Arsch, Schwerin'de başlamış bir gruptur. O zamanlarda Doğu Almanya'da bu tür şeyler yasak olduğu için gizli devam eden bir gruptu. Grubun isminin tercümesinin de çoğu zaman İlk Sanat olduğu sanılmıştır. Bu, yetkililerin dikkatini çekmemek için konmuş olabilir. Grubun Saddle Up adlı bir albümü vardır. Lindemann, şarkı sözü yazmaya daha sonra başlamıştır.

Lindemann, Feeling B adlı bir grupta da bulunmuştur. Lied von der unruhevollen Jugend (Kıpır kıpır olan gençliğin şarkısı) adlı şarkıda, Rammstein'ın şimdiki altı üyesinden ikisi olan Paul Landers ve Christian Lorenz ile birlikte çalmıştır. Bu şarkı, Feeling B'nin çıkardığı Hea Hoa Hoa Hea Hea Hoa (1990) adlı albümündedir. 1994 yılında Lindemann, Richard Kruspe, Oliver Riedel ve Christoph Schneider bir şarkı yarışmasına katılmış; bu yarışmayı kazanarak stüdyoda, profesyonel olarak müzik işine girme şansını yakalamışlardır. Lindemann da bunun üzerine işin ciddileştiğini görüp Berlin'e taşınmıştır. Sonradan da Paul Landers ve Christian Lorenz'in de aralarına katılması ile Rammstein doğmuştur.

Lindemann'ın çok güçlü bir sahne performansı vardır. En çok bilinen hareketi, hafifçe çömelip temposunu o an çalınan şarkıya göre ayarlayarak dizine ritim şeklinde vurmasıdır. Bir diğer karakteristik özelliği de "R"lerini çok vurgulayarak söylemesidir. Bu da Doğu Almanya aksanından kaynaklanmaktadır. Ayrıca; Lindemann, sahnedeyken ateşle oynamayı çok sever. Bunun yüzünden, diğer Rammstein üyeleri ile beraber çok büyük tehlikeler atlatmıştır. Sahnede kullanılan tüm ekipmanların kullanımı için lisansı vardır. Kendisi de, seyircileri ve konserlerde bulunan kimseyi tehlikeye düşürecek bir şeyi asla yapmayacağını söylemiştir.

Lindemann; Chris Isaak, Marilyn Manson, Jean-Michel Jarré, Tangerine Dream, Mike Oldfield, Ministry, Nine Inch Nails, Type O-Negative, Limp Bizkit, Placebo, Black Sabbath, Deep Purple, KMFDM gruplarını ve pazar günleri parkta jazz müziği dinlemeyi çok sevdiğini ve ona göre ilk Alman grubunun da Kraftwerk olduğunu söylemiştir. Lindemann sol kulağını iki yerinden deldirmişti fakat uzun zaman piercing ya da küpe takmamıştır. Bu delikler pek çok resimde ve video klipte seçilebilmektedir. Vücudunda bir yerlerde "Punk Rock" diye bir dövmesi olduğu söylenir ama bu konuda bilinen kesin bir şey de yoktur.

Güzel sanatlarla yakından ilgilidir. En sevdiği yönetmen Lars Von Trier'dir. Müzik yapmadan önce Almanya'da iyi bir yüzücüydü, ancak omzundan sakatlanınca bu sporu bıraktı ve müzikle uğraşmaya başladı. Ayrıca bateri ve mızıka çalmasını da bilmektedir. Till Lindemann aynı zamanda bir şairdir. Kasım 2002 tarihinde yayınladığı Messer adlı bir şiir kitabı vardır. Bu kitap; 54 şiirden meydana gelmiştir.

Devamı
Gizle

Tüm yorumlar (8)

Avatar
HiHitlerAd (Jön) | 18 Ocak 2012, 05:05

Şu adamın neresi 1.90. Bu 1.90 sa basçıları 2.30 o zaman.

Cevap Yaz
0
1
Esmeralda0 (Profesyonel) | 26 Haziran 2011, 21:21

Rammstein dünyanın en iyi gurubu yaa üstüne tanımam till lindemann ı da çok seviyorum ama en iyisi Richard o çok karizma ya

Cevap Yaz
1
1
enjoythesilence1 (Figuran) | 24 Eylül 2011, 00:07

evet kesinlikle richard çok karizmatik

0
0
violet67 (Figuran) | 6 Şubat 2011, 14:18

O başlı başına bi şah eser 1.90 boy 95 kiloyla ince sesiyle kendi kendine oynayarak ve bunu müthiş bi şekilde başaran tek insan...

Cevap Yaz
0
1
busra61 (Profesyonel) | 17 Temmuz 2011, 18:32

sen bu adam hakkında ne biliyosunda yorum yapıyosun :D biraz araştır istersen.tabii ki 1.90 ayrıca ekrandan baktığında nasıl bi boyu olduğunu anlayamassın.bu arada rainbowbrigt spiel mit mir in hiç başını dinledin mi ?

0
0
Esmeralda0 (Profesyonel) | 26 Haziran 2011, 21:19

1.90 mı? bundan emin misin çok kısa durmuyormu

0
0
rainbowbright (Star) | 24 Haziran 2011, 09:58

ince bir ses mi (?)

0
0
yusuf33a (Artist) | 31 Ocak 2011, 13:21

Adamın Konserlerdeki Yaptıgı Ateş Dansları Cok Fena Hatta Buck Dıch Ve Feuer Frei 'de Kendını Yakıyordu :):)::)

Cevap Yaz
0
0
ekin963 (Profesyonel) | 26 Aralık 2010, 20:26

Çoh yakışıklı bu adam çoh .d
Sölicek söz bulamıorum
Gerçekten herşeyiyle harika bi insan

Cevap Yaz
0
2
Görüşleriniz