Görüyorum ki benden uzun süredir
haber alamamışsın! Vizyona giren filmlerden ve en son gelişmelerden anında haberdar olmak ister misin? İzin Ver Daha Sonra
Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

The Cure

Ölümcül Deney: Kıyamet
The Cure profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.9/ 10
21 oy
11 kullanıcının favorisi

The Cure

ABD

1 Ocak 1990

The Cure Biyografisi

1990’lar 1989’da çıkardıkları Disintegration albümlerindeki kasvetli şarkı sözleri ve depresif yapı,grubun önceki tarzına dönüş olarak algılandı.Albüm İngiltere listelerine 3 numaradan girerek,Grubun listelerde en yüksek sıraya oturan albümleri oldu.Yine bu albümden çıkan 3 single da(Lullaby,Lovesong ve Pictures of you) İngiltere top30 singles’a girdi.Amerikan listelerine 12 numaradan giren Disintegration inanılmayacak şekilde Amerika’da popüler oldu ve listelerde çok uzun süre kaldı. Bu albümden sadece Amerika için çıkardıkları single Fascination Street Amerikan Modern Rock listesinde 1 numara oldu ve yine aynı albümden çıkan Love Song amerikan single listesinde 2 numaraya oturdu.1992 yılı itibariyle albüm dünya çapında 3 milyonun üzerinde sattı.

Disintegration’ın kayıt aşamasına girildiğinde,grup Smith’e;ya Tolhurst’un ya da kendilerinin grubu terkediceği şeklinde bir ültimatom verdi.Şubat 1989’da Tolhurst’un gruptan ayrılışı basına resmen duyuruldu.Grup içindeki tatsızlıklar Robert Smith’in canını sıktı ve 24 temmuzda Wembley Arena’da verdikleri konserde belkide son şovumuz açıklamasını yaparak hayranlarına Yaklaşık üçbuçuk saat süren harika bir performans sundu.

Kasım 1990’da The Cure Mixed Up adıyla hit parçalarının remikslerinden oluşan bir albüm çıkardı.Müzik otoriteleri tarafından eleştirilsede,Smith;bunu beklediklerini ama yinede yapmak istediğini söyledi.Bu albüm yeni bir dinleyici kitlesinede ulaştı ve beklenenden çok sattı.The Cure 1991 Brit award’da en iyi ingiliz grubu seçildi.

  

Devamı
Gizle

Tüm yorumlar (1)

Avatar
aliveli4950 (Profesyonel) | 26 Aralık 2010, 20:17

Robert Smith'in harika vokaliyle bir çok üstdüzey eserin altına imza atmış grup.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz