Lucy Hale

8,9 355 oy

Lucy Hale Biyografi

Karen Lucille Hale, kısaca Lucy Hale Amerikalı oyuncu ve şarkıcı. 2003 yılında yetenek yarışması American Juniors'ı kazanmasıyla ünlenmiş, sonra birçok dizide oynamıştır.

Memphis, Tennessee'de doğan Hale'in bir ablası, bir de üvey erkek kardeşi vardır. Annesi hemşiredir. American Juniors'ı kazanmasının ardından Los Angeles'a albüm yapma hevesiyle taşınmış, ancak ilk olarak dizilerde rol alarak kariyerine başladı. Drake & Josh, Ned's Declassified School Survival Guide, The O.C ve How I Met Your Mother gibi dizilerde küçük roller aldı. NBC kanalının kısa süreli dizisi Bionic Woman'daki Becca Sommers rolünde oynadı. Ancak dizi 9 bölüm sürdü.

Sinema dünyasında ilk büyük çıkışını 2008 yapımı The Sisterhood of the Travelling Pants 2 filmindeki Effie performansıyla yaptı. 2010'da başlayan Disney dizisi Pretty Little Liars ile şöhreti zirveye ulaştı. Aria Montgemery rolüyle 2012 Teen Choice En İyi Kadın oyuncu ödülünü kazandı. 2018'de başlayan Life Sentence dizisinde baş karakter Stella'yı canlandırdı.

Müzik dünyasından hiç kopmayan oyuncu, Road Between adını verdiği ilk stüdyo albümünü Haziran 2014'te çıkardı. Lucy Hale, bir dönem Revolution dizisinin oyuncusu Graham Rogers ile beraberlik yaşadı. 

 

Devamını Oku