Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Ennis Esmer

Young People Fucking Fragmanı
Ennis Esmer profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.2/ 10
20 oy
3 kullanıcının favorisi

Ennis Esmer

Türkiye

29 Aralık 1978

Biyografisi


3 yaşından beri Kanada\'da

Ennis Esmer, \"The Listener\"de Osman Bey (dizinin castında aynen böyle yazılıyor) adlı karakteri canlandırıyor, ancak arkadaşları ona kısaca Oz diye sesleniyor.

Ankara\'da doğan Ennis, 3 yaşında Kanada\'ya ailesiyle Kanada\'ya geliyor.
New York\'ta tüm komedi klüplerinde şansını denerken York Universitesi\'nde tiyatro eğitimi alıyor, aynı anda meşhur \"Second City\" tiyatrosunda skeç/improvize eğitimine devam ediyor.
Sun TV\'de The Toronto Show\'un sunuculuğunu yapıyor.
11 Eylül saldırılarıyla ilgili yayınlanan ABC mini dizisinde canlandırdığı terörist Muhammed Salameh rolü onun için dönüm noktası.
Kanada bağımsız filmi Cul-De-Sac, Toronto Uluslararası Film Festivali\'nde Canadian Prospective açılış filmi olan Young People Fucking\'de oynadı.
Bir Müslüman ve Musevi ortak komedi topluluğu olan Mideast Optimists (Ortadoğu İyimserleri) üyesi olarak Princeton Universitesi\'nde CFPA (Coalition For Peace Action) (Barış Hareketi için Koalisyon) için Make Jokes, Not War (Şaka Yapın, Savaş Değil) show\'larında yer aldı.
Aynı zamanda yapımcı...
2000\'li yılların başlarında Toronto\'da en başarılı ve yeni stand-up\'çıların gösterilerine imkan sağlayan canlı komedi dizisi Turkish Delights\'ın prodüktörlüğünü ve sunuculuğunu üstlendi.
Ennis ayrıca online mizah dergisi ve web çizgi roman yayıncısı Somethingspace.com için yazılar yazıyor.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster
Tüm yorumlar (1)
Avatar
turkishwoman (Amatör) | 17 Nisan 2011, 00:07

Diziyi ilk sezonundan beri izliyorum.Son sezonda bazı bölümleri kaçırmakla beraber Ennis Esmer'in harika oynadığını söylemek isterim.Hele karakterin de Türk olarak dizide yer alması insanı sevindiriyor.Foxlife da dizinin son sezon tanıtımlarında Ennis Esmer'in röportajı neden böyle bir dizide yer aldığını gösteriyor.Bravo Ennis,umarım Robet De Niro ile bir film de izlemek bana nasip olur.I  Love You Ennis

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz