Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Adriana Caselotti

Adriana Caselotti profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
5.6/ 10
3 oy
1 kullanıcının favorisi

Adriana Caselotti

ABD

16 Mayıs 1916

19 Ocak 1997

Biyografisi

Aktif yılları 1935—1997'dir. Amerikalı oyuncu ve şarkıcıdır. Walt Disney's Snow White and the Seven Dwarfs'de Snow White seslendirmiştir. İtalyan göçmenidir. Annesi Maria Caselotti (Naples, Italy),  Royal Opera'da şarkıcı idi. Ablası Louise ses dersleri vermesi ile beraber opera sanatçısıdır. 1997'de akciğer kanserinden ölmüştür.

Tüm yorumlar (2)

Avatar
fergo10 (Profesyonel) | 16 Ağustos 2011, 18:59

1930'ların ortalarında (bir koro kız gibi kısa bir istirahatten sonra MGM ), Caselotti tarafından işe alındı ​​Walt Disney 1936 yılında onun kahraman sesi olarakSnow White . O film üzerinde çalışan için toplam 970 $ ödenmiş oldu. [ 1 ] diye Disney stüdyo sözleşme altında idi gibi, o şu filmi ve diğer medya görünmesini engelledi oldu Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler . Jack Benny özellikle bahsedilen o Disney yaptığı radyo programında onu kullanma izni için sormuştu ve söylendi ki, "Özür dilerim, ama bu sesi her yerde kullanılamaz. Pamuk Prenses illüzyon bozmak istemiyorum.
 

Caselotti onun galası aşağıdaki yaptım sadece diğer iş de bir Oyuncu rolü The Wizard of Oz sesi olarak, Juliet "Ben sadece bir Kalp Had Eğer" şarkı,, Kalay-Man Kullanıcı Şarkısı sırasında tiz sesli erkek çizgi "Çün Sanat Sen, Romeo " [ 3 ] 1946 yılında, o Martini barında şarkı Oyuncu, rol James Stewart , dua Frank Capra 's a Wonderful Life
 
.
Ancak Caselotti, hatıra imzalayarak, Snow White için çeşitli promosyon noktalar yaptın. - 22 Kasım 1972 tarihinde Şükran Günü dolayısıyla , bir bölüm de konuk oyuncu Julie Andrews Saat "söylemesi, Walt Disney müzik selamlayan ben dileğiyle " Someday My Prens Will Come " Julie Andrews [ 4 O da sendikasyon bir konuk oyuncu Mike Douglas göster . Caselotti de nasıl-kitap yazdı Sing Beğendiniz mi ?

Daha sonra, o imza satılan ve aynı zamanda bir opera kariyeri bir girişim (örneğin, Rigoletto ). 1990'ların başında, Kar Beyaz Grotto Disneyland yenilenmiş, Caselotti Snow White 75 yaş Wishing Well "dileğiyle" yeniden kaydedildi. 1994 yılında, o seçildi Disney Legende

Cevap Yaz
0
0
tarsuss (Jön) | 16 Kasım 2010, 00:05

Walt Disney'in telefondan duyduğu ve Snow White için uygun olduğunu düşünmesi sayesinde tanırız onu. İlk uzun metrajlı animasyon Snow White and Seven Dwarfs'in Snow White'ı, incecik sesi ile bizi kendine hayran eden bir sanatçı. Walt Disney Animasyon Stüdyoların ilk prensesini, animasyona tarih yazacak ilk filmi seslendirmesi herhalde ki hayatına gelen en güzel olaydır. Someday My Prince Will Came, Whistle While You Work, I'm Wishing gibi şarkılara hayat veren mükemmel sesli Adriana Caselotti. (Ne yazikki başka ne yerde ne duyduk ne de gördük onu)

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz