Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Peggy Lee

Lady And The Tramp Fragmanı
Peggy Lee profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.8/ 10
12 oy
3 kullanıcının favorisi

Peggy Lee

ABD

26 Mayıs 1920

21 Ocak 2002

Biyografisi

Amerikalı jazz sanatçısısır.Aynı zamada aktris ve seslendirme sanatçısıdır.

 

The Powers Girl (1943) Stage Door Canteen (1943) Banquet of Melody (1946) (kısa) Jasper in a Jam (1946) (kısa) (ses) Midnight Serenade (1947) (kısa) Peggy Lee and the Dave Barbour Quartet (1950) (kısa) Mr. Music (1950) The Jazz Singer (1952) Lady and the Tramp (1955) (ses) Peg köpeğini seslendirir ve He İs A Tramp şarkısını söyler. Pete Kelly\'s Blues (1955) Celebrity Art (1973) (kısa) Mystery guest on What's My Line? (02/28/1960)

Katkıda Bulunduğu Son 7 Yapım

Hepsini Göster
Tüm yorumlar (2)
Avatar
fergo10 (Profesyonel) | 17 Ağustos 2011, 01:34

Lady and the Tramp'ta köpeğe dönüştü ve bize He's A Tramp'i söyledi,Bizde Tramp'in gerçekten kim olduğunu eskiden kimlerler flört ettiğini öğrendik.Lady'le beraberde şoka girdik.Kediye dönüştüğünde Siamess Cat şarkısında ise Lady'nin başını nasıl belaya soktuklarını ve Peggy Lee'nin sesinin nasıl değiştiğini görünce şaşırıyoruz.Fever,Is That All There Is ,Clouds/The Christmas,Why Dont You Do It Right,Aşkın büyüsüne kapıldığımız an Love song, aklıma gelen müthiş şarkılardan.Bir insan düette nu kadar mı güzel uyumlu olur.Ne sestir ama onun sesi.Ne güzeliktir onun güzelliği.Kendisi amerikanın en ünlü Jazz sanatçılarındandır. Benny Goodman 'big band yerel radyo ile şarkı için bir vokalist olarak başından beri , o sofistike bir sahte persona , çok yönlü bir sanatçı ve sanatçı doğru gelişmektedir. O, filmler için müzik yazdı, hareket ve kavramsal kayıt albümleri kapsayan şiir, caz, oda pop ve sanat sarkilari ile yarattı .
 

Lee, 12 aday Grammy Ödülü kazanmış , onun 1969 hit için En İyi Çağdaş Vokal Performansı "Tüm Orada Olduğunu mı? " 1995 yılında Grammy Yaşam Boyu Başarı Ödülü verildi .

Lee, Kuzey Dakota Kullanıcı alıcı yabani at terbiyecisi Ödülü;, Pied Piper Ödülü Besteciler, Yazar ve Yayımcılar Amerikan Derneği (ASCAP) ; Başkanları Ödülü, gelen Amerika Üyemiz Guild; Yaşam Boyu Başarı için Ella Ödülü, gelen Derneği Şarkıcı ve Yaşayan Miras Ödülü , Uluslararası Kadın Merkezi. 1999 yılında müzeye Üyemiz Hall of Fame .

Cevap Yaz
0
1
tarsuss (Jön) | 6 Temmuz 2010, 16:11

Peggy Lee jazz kadın sanatçısı.Walt Disney Klasiklerinden Lady And The Tramp'de He's A Tramp dedi.Tramp'in Lady'den önce kimlerin gönül çaldığını öğrendik.The Siamese (Cat Song)'de bu muhteşem sesin nasıl nu kadar değiştiğinin merak ediyoruz.Lalalu'da What's a baby anywayse? diyoruz.Fever'da Romeo ve Juliet'ten ,Pocahontas ve Captain John Smith'in aşkına kadar iniyoruz.Ve öğreniyoruz bu güzel sesli jazz sanatçısından anlıyoruz.Ve Fever'lanıyoruz bu aşklardan ve Peggy Lee'nin sesinden.(Captain Smith and Pocahontas - Had a very mad affair - When her daddy tried to kill him - She said "Daddy oh don't you dare" - "He gives me fever with his kisses" - "Fever when he holds me tight" - "Fever, I'm his missus" - "Daddy won't you treat him right?") ,Why Don't You Do Right şarkısı sonradan Jessica Rabbit'le ünlenen o güzel şarkıyı birde Peggy Lee kadın jazz sanatçısından dinlenmeli.Ve Benny Goodman'la olan albümleride unutulmamalı.Tüm albümleri dinlenilmeli.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz