TRT 1 Dizileri

Al Sancak (2023) afişi
Al Sancak
Aksiyon , Dram
2023
Türkiye
Balkan Ninnisi (2022) afişi
Balkan Ninnisi
Aile , Dram , Komedi
2022
120dk
Türkiye
Farklı milletlere mensup iki gencin aşkları için verdiği mücadeleyi anlatan yapım yolları keşisen iki ailenin ve birbirilerini çok seven iki gencin yaşamlarını merkezine alacak.
Yürek Çıkmazı (2022) afişi
Yürek Çıkmazı
Aile , Dram
2022
120dk
Türkiye
Şiddet, alkolizm ve kişilik bozukluğunun gitgide kötüye götürdüğü adam, yaşama tutunmaya çalışan bir kadın ve çocuklarının hikâyesi anlatıyor. Atike Hınçlıer’in 'Yürek Çıkmazı' kitabından uyarlanmakta.
Kasaba Doktoru (2022) afişi
Kasaba Doktoru
Aile , Dram
2022
120dk
Türkiye
Dizi, babasını kaybettikten sonra doktor olmaya karar veren yetenekli ve gelecek vaat eden Ömer ve kendini hayatını başkalarının hayatını kurtarmaya adamış efsane cerrah Hakan'ın şehre uzak bir belde hastanesinde yollarının kesişmesini anlatıyor. 
Barbaros Hayreddin: Sultanın Fermanı (2022) afişi
Barbaros Hayreddin: Sultanın Fermanı
Aksiyon , Savaş
2022
Türkiye
"Barbaros Hayreddin: Sultanın Fermanı", Osmanlı İmparatorluğu'nun ilk kaptan paşası ve kaptan-ı deryası olarak bilinen ünlü denizci Barbaros Hayreddin Paşa'nın hayatı konu almaktadır. Dizi, 2021-2022 yılları arasında yayımlanan "Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı"nın devamı niteliğindedir.
Alparslan: Büyük Selçuklu (2021) afişi
Alparslan: Büyük Selçuklu
Aksiyon , Savaş
2021
180dk
Türkiye
11. yüzyılda zaferleri ile imparatorluğu genişleten Selçuklu hanedanının ikinci padişahı Sultan Alparslan'ın hayatını ve zaferlerini anlatan dizi Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinin devamı niteliğindedir.
Gönül Dağı (2020) afişi
Gönül Dağı
Aile , Dram , Komedi
2020
120dk
Türkiye
Bir gün çocukluk aşkı Dilek'e yeniden kavuşmanın hayalini kuran Taner ve iki kuzeni, kısıtlı imkanlarla mücadele ederken, unutulmaz bir olayın yolunu açar.
Teşkilat (2017) afişi
Teşkilat
Aksiyon , Dram
2017
26dk
Türkiye
Teşkilat dizisi, ülkesi için kendi hayatlarından vazgeçip kalabalıkların içinde görünmez olmaları gereken bir görevi kabul ederek, "yer altına” inen yedi vatan sevdalısının hikâyesini ekrana getirecek... Ankara'daki SİHA fabrikasına terör saldırısı düzenlenir. Saldırının yabancı istihbarat servisleri tarafından organize edildiği tespit edilir. Bunun üzerine Milli İstihbarat Teşkilatı içinde gizli bir tim kurulur. Bu timin amacı saldırının arkasındaki güçleri tespit etmek ve ortadan kaldırmaktı