Bir Yusuf Masalı

Film Özeti

Devşirme olarak İstanbul’a gelip Paşalığa kadar yükselen amcasının peşinden Payitahta gelen Bir Macar kızının bir Türk genciyle olan aşk hikayesinin anlatıldığı “Bir Yusuf Masalı” dizisi adından da anlaşılacağı gibi masal tadında bir mahalle hikayesi. Paşanın kızına vurgun kabadayısıyla, Terzinin kızına talip olan fırıncısıyla, Berberi, manavı şerbetçisiyle eğlenceli bir Osmanlı mahallesinde geçen dizinin çekimlerine Düzce Belediyesi Film platolarında başlandı. İstanbul da üç ayrı konakta ve bir de çarşıda gerçekleştirilecek çekimler için hem konaklar döşendi hem de çarşı platosu yeniden dizayn edildi. Daha önce Düzce Belediyesi tarafından yaptırılan “Düzce belediyesi film platosu” tamamen bir Osmanlı çarşısına dönüştürüldü.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen redrush

"Bir Yusuf Masalı" Filmi Galerisine Henüz Resim Eklenmemiş

Resim Ekle ►
Tüm yorumlar (2)
rahmi_alp_58 (Amatör) | 31 Ocak 2014, 02:34

"Bir Yusuf Masalı"nın ilk iki bölümü bir arada yayınlanmıştı ki bu bölümlerin üçüncüsü ise geçen Pazar günü ekrana getirilecekti ama aksilik işte, o Pazar günü de bize misafir geleceğinden maalesef bahsini geçirdiğim üçüncü bölümün ancak bir kısmını seyredebildim.

Cevap Yaz
0
0
boyacikoylu (Dublör) | 20 Ocak 2014, 18:26

Fes Osmanlı'ya 1820'lerde yani II. Mahmut döneminde geldi Kırım ise 1792'deki Yaş anlaşmasıyla Ruslara verilmek zorunda kalınıldı.

Hal böyleyken "Bir Yusuf Masalı"nda fesli paşa yine fesli kayınbiraderini Kırım'a sürmekten bahsediyor ki fesli paşa'nın yine fesli kayınbiraderini Kırım'a sürmekten bahsetmesi, "Kayınbiraderin en azından 28 sene önce elden çıkartılmak zorunda kalınılan bir yere sürülmekle tehdit edilmesi" anlamına geliyor.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz